Безкоштовні аудіомедитації для киян на всі випадки життя

15:48 20.05.2020

Ви можете бути за кермом, на пробіжці або під час кавової перерви на роботі і слухати аудіомедитації.

Безкоштовні аудіомедитації для киян на всі випадки життя Фото: Wired
оренда квартири Київ

Додаток Sanvello (раніше – Pacifica) – один з найвідоміших мобільних додатків для психічного здоров’я. Його створили та ведуть психотерапевти з понад-10-річним досвідом.

Додаток містить письмові та аудіовправи для зниження тривожності та роботи з депресивними станами, базовані на технологіях когнітивно-поведінкової терапії. 

Основною ідеєю КПТ є те, що наше мислення визначає наші емоції, а емоції – вчинки. Тільки в такому порядку, не навпаки! Ба більше – мозок, як м’язи, можна накачати. 

chooselife · Медитація “Контроль агресії”
 
Звісно, щоб накачати мозок, треба постійно тренуватись. Це можна робити разом із психотерапевтом або самостійно, користуючись техніками психологічної самодопомоги. 
 

 
КПТ послуговується технологією “майндфулнес” – “усвідомленого життя”. Це означає, що ми можемо навчитись постійно звертати увагу на тіло, в якому живемо, на його потреби, втому і задоволення. 
 
Наприклад, ми не завжди можемо дійсно звертати увагу на те, що та як ми їмо. Особливо, якщо темп мегаполісу змушує нас їсти по дорозі з роботи на курси або тренування. КПТ допомагає нам навчитися їсти усвідомлено. 
 

 
Так, якщо ми відчуваємо себе втомленими, затиснутими після роботи за комп’ютером, в пригоді стане вправа “Прогресивна релаксація м’язів”. Вона полягає в поступовому напруженні та розслабленні кожної групи м’язів. 
 

 
Часом навіть це не допомагає, як під час хронічної втоми. Головне – не тиснути на себе і не картати себе. 
 

 
Основа основ “усвідомленого життя” та вправ самодопомоги – дихання. Відкласти всі справи на 10 хвилин та просто подихати – звучить, як дрібниця, але варто лише спробувати – і ви зрозумієте, наскільки злагоджено працює ваше тіло. Хіба що в вас хронічні хвороби носу – тоді наші співчуття.
 
Діафрагмальне дихання (це коли ви вдихаєте не в груди, а в живіт, надуваючи його) часто рекомендують психотерапевти при проблемах зі сном та тривожності. Якби людям раніше сказали, що найдієвіші ліки – дихання – завжди були з ними! 
 

 
Переклади аудіовправ з англійської було здійснено активістами проєкту “обери життя”. 
 

Великий Київ у Google News

підписатися