Про це йдеться у постанові головного державного санітарного лікаря №5 від 8 червня.
Зокрема, до закладу оздоровлення та відпочинку рекомендується приймати дітей, які проживають у межах регіону, де він розташований.
Дітей до закладу повинні доставляти організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Також їх можуть привезти батьки власним транспортом.
Перед посадкою до транспорту всі члени групи, в тому числі супроводжуючі особи, повинні пройти температурний скринінг – тих, у кого температура тіла виявиться понад 37,2 градуса або ознаки респіраторних захворювань, до посадки не допускатимуть.
Під час поїздки між учасниками перевезення та водієм і членами екіпажу повинна бути відстань не менше 1 метра або фізичний бар’єр (кабіна водія ізольована від салону, прозора пластикова перегородка між водієм та пасажирами тощо). При перевезенні залізничним транспортом у вагоні не можуть бути сторонні особи. Використання масок чи респіраторів при перевезенні до закладу є обов’язковим.
Умови прийняття дітей в літні табори
Щоб потрапити в табір, дитина має пройти медогляд та отримали довідку про відсутність контакту з інфекційними хворими (форма № 079/о). Документ видається не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.
Під час перебування у таборі дитину можуть ізолювати, якщо у неї виявлять температуру або ознаки респіраторного захворювання.
Умови проживання у таборі
Дітей повинні розміщувати в кімнатах з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну людину та забезпечити дистанцію між спальними місцями.
В їдальнях повинні годувати дітей за спеціальним графіком, який допоможе уникнути скупчення.
Забороняється:
- використання багаторазових (тканинних) рушників після миття рук;
- використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;
- проведення батьківських днів (відвідування дитини);
- проведення масових заходів в закритих приміщеннях та заходів за участі запрошених осіб.
Рекомендації МОЗ дитячим таборам
- максимально обмежити кількість дітей в загонах, виходячи з можливості забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах та контроль за їх виконанням;
- обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового додаткового інвентаря дітьми;
- проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
- надавати пріоритет активностям на відкритому повітрі;
- обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.
Читайте також: Сам би відпочивав. Як підготували до нового сезону заміський дитячий табір
Раніше ми розповідали, чим зайняти дітей на канікулах, якщо “до бабусі” не варіант.