Без неї неможливий ні Київ, ні Україна. Нову скульптурку “Шукай” присвятили символу української ідентичності

Автор: Галина Ворона
12:21 07.09.2023

У центрі Києва встановили нову мініскульптурку проєкту “Шукай”. Вона присвячена символу української ідентичності, без якого не складуться слова “Київ” та “Україна” – літері “Ї”. Скульптурку встановили до Міжнародного дня грамотності, який відзначається 8 вересня.

Без неї неможливий ні Київ, ні Україна. Нову скульптурку “Шукай” присвятили символу української ідентичності

Про це повідомляється на Facebook-сторінці проєкту “Шукай”. 

Літера “Ї” є унікальним українським скарбом, адже відсутня в інших слов’янських абетках. Тринадцята літера українського алфавіту віддавна стала чимось більшим, ніж мовна одиниця. Сучасні українці, маркуючи нею різні речі – від одягу до вуличних об’єктів, – окреслюють так свою ідентичність і самобутність, яку загарбники довгі століття марно намагалися стерти”, – зазначають автори проєкту.

Меценатом стала родина Островських – Олег, Єва та Соломія, яка до Міжнародного дня грамотності (8 вересня) дарує містянам такий важливий символ.

Скульптурка розміщена у місці, тісно пов’язаному з українськістю, філологією та плеканням слова, – на вході до корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 14) – легендарного закладу, з якого вийшла ціла плеяда відомих українських письменників і громадських діячів.

Це 41-ша скульптурка проєкту “Шукай”, і вона доповнює прогулянковий маршрут, накреслений усіма скульптурками в районі Університету.

За словами авторів проєкту, у цій особливій мініскульптурці закарбувався й університетський дух незламності: Київський національний університет імені Тараса Шевченка не раз зазнавав руйнацій від російських ракетних обстрілів, проте відновлюється щоразу завдяки своїй спільноті, друзям та партнерам.

До елементів скульптурки літери “Ї” долучили скалки вітражів кампусу КНУ, які постраждали після ракетного обстрілу 31 грудня 2022 року і вже не підлягають відновленню. Тепер ці шматочки кольорового скла отримали нове життя.

Це справжній символ незнищенності української освіти, науки, культури та українського слова як такого“, – йдетья у повідомленні.

Автор скульптори Юрій Білявський.

Якщо вам здалося, що наші крапки над Ї схожі на кулі, то не сумнівайтеся. Бо мова – зброя!” – додали автори проєкту “Шукай”.

Нагадаємо, ювілейну мініскульптурку проєкту “Шукай” присвятили усім киянам. Серед мініскульптурок “Шукай”, присвячених символам Києва, є також Котлета по-київськи, Київський каштан, Серце Амосова, Гривна, одразу 5 мініатюр, що розповідають історії меценатів Києва. Після повномасштабного вторгнення була встановлена скульптурка Привида Києва, паляниця та цукровий бурячок.

Великий Київ у Google News

підписатися