Бенюк: будинок Булгаков “стирив”, але відіймати музей не треба – там може бути його кімнатка

Автор: Ольга Даниленко
17:14 23.01.2023

Будинок у Києві, в якому жив й творив письменник Михайло Булгаков був “стирений і перебраний на себе”. Треба повернути ім’я тому, хто побудував цей будинок. Там також може бути кімната Булгакова. 

Бенюк: будинок Булгаков “стирив”, але відіймати музей не треба – там може бути його кімнатка
Світлодіодне освітлення

Такими думками стосовно існування Музею Булгакова на Андрієвському узвозі поділився народний артист України, актор Богдан Бенюк. 

“Я можу сказати, що й Булгакова в тому музеї може бути кімнатка. Бо це ж не його будинок. І це всі знають що це не його. Але також вже прийнято існувати, що це його будинок, що він тут жив. Ні, це був стирений будинок, перебраний будинок на себе. А потім, те, що Булгаков заслуговує на народження у Києві – так сталося природно. І його відмітати не треба, бо це ім’я є світове. Мусить бути знак, що в цьому будинку жив Булгаков, тут був. Але треба повернути ім’я тому, хто побудував цей будинок. В тому числі і його (Булгакова, – ред.) таке саме місце має бути”, – пояснив актор.

Стосовно інших діячів культури, які народилися в Україні, але обрали бути діячами руської культури Бенюк додав, що їхня творчість також повинна вивчатися, однак з приставкою “вибрали інакше мистецтво, яке жило в їхніх душах”. 

“Хоча Гоголь не відривався так, як відірвалися інші”, – додав Бенюк. 

Повне інтерв’ю можна подивитися за посиланням.

Читайте також“Дом Булгакова” радянська влада “отжала” у міста разом із добрячим шматком історії – Оксана Забужко

Як писав “ВК“, Національна спілка письменників України запропонувала закрити музей російського письменника українського походження Михайла (Міхаїла) Булгакова та відкрити у приміщенні на Андріївському узвозі музей імені українського композитора Олександра Кошиця.

НСПУ вважає, що у Києві не повинен працювати музей письменника, який “люто ненавидів Україну та її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах”, зокрема у романі “Біла гвардія“.

Згодом директорка музею, Людмила Губіанурі, іронічно відреагувала на ініціативу НСПУ.

Великий Київ у Google News

підписатися