Батькам української дипломатії присвятили вуличну виставку. Відвідати її можна онлайн

18:09 23.11.2020

До сторіччя Української революції 1917-1921 років на Контрактовій площі відкрилась нова виставка під відкритим небом “Досвід, куплений дорогою ціною…”: українська дипломатія 1917-1926”. Вона присвячена історії української дипломатії на початку XX століття, коли українці намагалися відстояти свою державність. Проєкт розповідає про те, яких зусиль доклали дипломати для визнання і розбудови української незалежності, а також про шляхи формування мережі українських дипустанов у 28 державах.

Батькам української дипломатії присвятили вуличну виставку. Відвідати її можна онлайн
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Як зауважив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, матеріали виставки “Досвід, куплений дорогою ціною…”: українська дипломатія 1917-1926” демонструють тяглість української дипломатичної традиції.

Виставка відновлює пам’ять про те, як починалися дипломатичні служби у 1917-1921 роках, як будувалися наші місії на тлі стрімких і драматичних подій в Україні сто років тому” – зазначив він.

В експозицію увійшли унікальні історичні світлини та архівні документи, зібрані, зокрема, завдяки підтримці українських дипломатів.

Ірина Матяш, одна з авторів виставки та голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, зазначила, що архівні документи повинні бути максимально доступними, і формат вуличних банерних виставок, який пропонує Український інститут національної пам’яті, – чудовий інструмент для цього.

Виставка створена спільно Українським інститутом національної пам’яті, Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, Міністерством закордонних справ України та Державною архівною службою. За сприяння дипломатичних представництв України в Болгарії, Польщі, Грузії та Фінляндії.

Відвідати виставку можна за адресою: Київ, Контрактова площа, сквер № 3, між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді. Виставка доступна для огляду щонайменше до кінця року. Електронний варіант у вільному доступі за посиланням.

До 22 грудня – Дня української дипломатії планується відкриття виставки у посольствах України за кордоном, зокрема в тих країнах, про які вона розповідає.

Читайте також: Флешмоби, екскурсії, виставки – програма до річниці Революції Гідності

Нагадаємо, у столичному музеї відкрилась виставка до ювілею народної художниці Катерини Білокур – окрім самих робіт, експозицію доповнюють листи та інтерактивні технології.

Великий Київ у Google News

підписатися