Листи, картини, доповнена реальність. Відкрилась музейна виставка до ювілею Катерини Білокур

18:20 16.11.2020

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрили виставку картин “Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів”, присвячену 120-річчю видатної української художниці. Родзинка виставки – роботи, представлені вперше. Експозицію доповнюють сучасні технології, що “оживляють” картини і дають можливість помилуватись втраченими роботами.

Листи, картини, доповнена реальність. Відкрилась музейна виставка до ювілею Катерини Білокур
Світлодіодне освітлення

Як розповіли у музеї, на виставці представлено 37 живописних робіт художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва. Відвідувачі зможуть вперше побачити три роботи з музейних фондів – “Портрет племінниць художниці”, “Будьте здорові, з урожаєм!”, “XXX CPCP”.

Декілька творів Катерини Білокур презентують інші київські музеї – Національний музей Тараса Шевченка, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини та Літературно-меморіальний музей-квартира Миколи Бажана.

Особливий акцент в експозиції зроблено на тих особистостях, які відіграли важливу роль у житті Катерини Білокур – О. Петрусенко, П. Тичина, С. Таранушенко, Д. Косарик, В. Нагай та ін., а також на листах, які Катерина Василівна писала своїм друзям, однодумцям, близьким людям. Тут органічно доповнили експозицію рідкісні матеріали з Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Завдячуючи інноваційному проєкту “БІЛОКУР”, який вперше здійснювався на теренах музейного простору України, картини великої художниці “ожили» за допомогою доповненої реальності.

Скориставшись аудіогідом, гості музею мають можливість самостійно ознайомитися з цікавими фактами із життя і творчості Катерини Білокур, її епістолярним спадком, почути та прочитати коментарі сучасників мисткині.

Крім того, за допомогою мобільного додатку доповненої реальності «SIMO AR» шанувальники творчості визначної художниці вперше можуть побачити втрачені у 1957 р. в Парижі роботи – “Цар Колос” (1947 р.) та “Берізонька” (1934 р.).

В експозиції виставки також пропонують проглянути відеофільми про життєвий і творчий шлях Катерини Білокур.

Виставка триватиме до 31 березня 2021 р. Адреса музею: вул. Лаврська, 9 корп. 27.

Читайте також: Анімовані картини Білокур. Що ще можна побачити в Музеї українського народного мистецтва

Нагадаємо, нещодавно у столиці відкрився перший музей сучасного мистецтва України.

Великий Київ у Google News

підписатися