Балетні хлопці — залізні: яким був та як загинув соліст Нацопери Олександр Шаповал

Автор: Любава Лисичкіна
23:45 13.09.2022

12 вересня в бою загинув видатний артист балету Олександр Шаповал. Протягом кількох років чоловік був солістом балету Національної опери, де грав провідні ролі в безлічі постановок: у класиці та неокласиці.

Балетні хлопці — залізні: яким був та як загинув соліст Нацопери Олександр Шаповал

Про те, яким був Олександр Шаповал, про його життя та подвиг  розповіла співробітниця Нацопери Лариса Тарасенко.

Жінка зазначає, що Шаповал був особливим не лише як танцівник, а й за своїми людськими якостями.

“Такі люди рідко зустрічаються, вони притягують до себе. Він був дуже світлою людиною — внутрішньо. І зовні гарний собою: блакитноокий блондин — стрункий, високий, усміхнений. Його любили партнерки з танців — він був не тільки красивим, але головне — надійним партнером. В училищі він викладав дуетний танець — це важлива річ. Якщо будь-який сильний соліст тільки солуватиме в парному танці, це може призвести до травми партнерки”, – говорить жінка.

За словами Тарасенко, 25 лютого він зі своїм другом Романом пішов у тероборону на Лівому березі. Саме від Романа й стало відомо, що Сашко загинув. Березень, квітень — вони були в теробороні. Коли окупантів відігнали від Києва, вони із Сашком обидва записалися в ЗСУ.

Потім опинилися на фронті під Горлівкою, у штурмовому полку, там Олександра навчили володіти ручним гранатометом, він освоїв модернізовану версію РПГ-7,  розповідає Тарасенко.

У складі відділення вирушили на селище Зайцеве. Там закріпилися біля Майорського — передова лінія фронту. Роман казав, що там було пекло. Треба йти. А Сашко сказав: “Ні”.

“Сашко хотів бути схожим на свого діда, який пройшов усю Велику Вітчизняну. Балетні хлопці взагалі так тренуються, що м’язи в них не перекачані, але вони — залізні. Артист балету — це сильний чоловік. А якщо він ще й морально сильний — це справжній боєць. Як Сашко. Є в ЗСУ ще такі хлопці — Ігор Буличов та Олексій Потьомкін. Усі вони – Заслужені артисти України”, – розповіла Тарасенко.

Нагадаємо, у бою під Майорськом загинув соліст балету Національної опери Олександр Шаповал.

Великий Київ у Google News

підписатися