Atlas Weekend та UPark скасують? Що кажуть організатори фестивалів

Автор: Марта Грабовська
17:16 15.04

Музичні фестивалі цього літа мають шанс відбутися тільки якщо карантин почнуть ослабляти просто зараз. “Великий Київ” розглянув стратегію Євросоюзу щодо виходу з кризи та примірив на нас рішення інших країн. Також ми розпитали у організаторів фестивалів, що вони планують робити.

Atlas Weekend та UPark скасують? Що кажуть організатори фестивалів

Стратегія

Окрім фінансових ідей щодо виходу з коронавірусної кризи, які ми описували тут, Євросоюз має в тому числі кілька пропозицій щодо скасування обмежувальних заходів. 

Найперше, варто пам’ятати, що йдеться виключно про рекомендації. Єврокомісар Йоганнес Ган відзначив, що “у нас немає правових інструментів для регулювання таких питань, ми можемо лише закликати уряди [до дій]”. 

Отож, експерти Єврокомісії радять урядам європейських країн приймати рішення про послаблення заходів, керуючись двома критеріями: 

1) поширення хвороби повинно значно знизитись,

2) системи охорони здоров’я повинні володіти достатніми потужностями, особливо це стосується вільних ліжок в палатах інтенсивної терапії, персоналу та обладнання. 

загрузка...

Що та де скасовують

Як ми уже писали раніше, на послаблення карантинних заходів наважилась Австрія.

Уже цього тижня працюватимуть маленькі магазини, з 1 травня – великі магазини, а відновлення масових подій планується з липня. 

З цими датами та пост-карантинними темпами дуже добре перегукується карантин у Великій Британії.

Музичний фестиваль Глестонбері відбувається щороку у червні, цього року планувалась 50-та, ювілейна едиція цієї події. Хедлайнерами події було заявлено репера Кендріка Ламара, кантрі-виконавицю Тейлор Свіфт та легендарного “бітла” сера Пола Маккартні. 

У зв’язку з пандемією коронавірусу організатори перенесли фестиваль на 2021 рік

На співвідношення дозволу проведення масових подій у Австрії, можливо, вже в липні і аж в 2021 році в Великій Британії варто дивитись крізь призму зафіксованих випадків COVID-19. 

Так, станом на 14 квітня в Австрії – 14 159 випадків коронавірусу, але чітко прослідковується переламаність зростання – якщо 11 квітня приріст становив 2,1%, то 12 квітня – 0,86% і цей показник більш-менш тримається до самого 14 числа. Це обгрунтовує пом’якшення карантинних заходів в Австрії і робить літні фестивалі там дуже навіть імовірними. 

А от у Великій Британії станом на 14 квітня було зафіксовано 93 873  випадки коронавірусу, з них понад 12 000 смертей. З такими цифрами можна навіть не дивитись на темпи зростання чи спадання. 

Що це означає для України? 

Станом 15 квітня – 3764 випадки, а на 14 квітня – 3372 випадки, приріст становить 10,5%. І хоч українським майже чотирьом тисячам ще далеко до британських майже 94 тисяч, зростання захворюваності коронавірусом на 10% аж ніяк не сприяє музичним фестивалям в країні. 

Цікаво, що на сайті самого фестивлю нічого не написано про його скасування або перенесення. На головній сторінці події все ще відбувається зворотній відлік… 

 

… і майорить зображення репера ASAP Rocky, якому, мабуть, просто не судилось виступити на цьому івенті (минулого року напередодні свого виступу у Києві він потрапив до в’язниці, а цього року до в’язниці “потрапив” сам Київ). 

Не йдеться жодним словом про перенесення і іншого відомого українського фестивалю – Zaxidfest,  що відзначається специфікою важкої музики. У розділі “Блог” останній запис – про те, що на фестивалі гратимуть Enter Shikari, а от про коронавірус – зовсім нічого. 

Ми вирішили розпитати у організаторів фестивалів, чи готуються вони до перенесення фестивалів. Ось що нам відповіли. 

Із перших вуст 

Організатори Atlas Weeked сподіваються, що скоро все налагодиться. Про конкретні дати перенесення фестивалю не говорять, але запевняють – квитки залишаться дійсними. 

Ми продовжуємо готуватись до фестивалю цього року”, 

відповідають нашій репортерці Atlas Weekend.

Фестиваль UPark тим більше цінний для меломанів тим, що обіцяв привезти легендарний рок-гурт My Chemical Romance – гурт був давно неактивний, і от відбувся реюніон, у який фани вже навіть і не вірили. Але потім – коронавірус, і очікування стає ще довшим. 

Підготовка до події зараз іде за планом”, – 

розповідають UPark.

Фестиваль ще не перенесено. Але у нас ідуть перемовини за кінець серпня. …ми готуємо запасний план”, – 

пишуть нам Zaxid.fest.

“Фестивальне літо здорової людини” з усіх сторінок у facebook відбувається лиш на сторінці фестивалю “Бандерштат”, там цілком “карантинна атмосфера”: 

Оновлено 16 квітня о 13:12

Нам також відповів фестиваль Faine misto (Тернопіль). Організатори тут теж готуються до фестивалю. 

Фестиваль поки не переноситься”.

Усім охочим послухати музику та побачити кумирів живцем залишається лише чекати нових офіційних дат та сподіватися на краще. І, звичайно, мити руки.

загрузка...