Асоціація міст України просить Раду відхилити законопроєкт про столицю – причини

19:26 23.09.2020

Асоціація міст України звернулася до Голови Парламенту, голів депутатських фракцій та груп Верховної Ради України з проханням не підтримувати проєкт закону про столицю.

Асоціація міст України просить Раду відхилити законопроєкт про столицю – причини
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться на сайті Асоціації.

Зазначається, що у порядку денному Верховної Ради України на 29 вересня — 2 жовтня 2020 року заплановано розгляд проєкту Закону України “Про місто Київ — столицю України” № 2143-3 від 24.09.2019 у другому читанні. Але Асоціація наголошує на необхідності відхилення цього законопроєкту, оскільки:

  • законопроєкт, який суттєво змінює правовий статус органів місцевого самоврядування, виноситься на розгляд менше ніж на місяць до чергових виборів депутатів Київської міської ради та Київського міського голови. Це суперечить загальноєвропейській практиці. Особливо критичним є запровадження у статті 24 додаткових обмежень для депутатів Київської міської ради вже після висунення кандидатів політичними силами;
  • законопроєкт не відповідає ч. 2 ст. 118, ч. 1 ст. 133, ч. 2 ст. 140 Конституції України, оскільки запроваджує для органів місцевого самоврядування міста Києва правила, які суттєво відрізняються від загальних правил, що діють для інших органів місцевого самоврядування. Конституція передбачає для міста Києва чіткий перелік випадків, коли його правовий статус може відрізнятися від інших міст. Це питання адміністративно-територіального устрою, особливості столиці, а також особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування, які випливають з попередніх двох обставин. Натомість законопроєкт значно виходить за ці межі. Це створює небезпечний прецедент запровадження суттєвих відмінностей для окремої адміністративно-територіальної одиниці в супереч унітарному статусу України, а також створює численні колізії у законодавстві.
  • законопроєкт не врахував вітчизняну та зарубіжну критику. По суті було відхилено пропозицію посередництва Ради Європи у проведенні консультацій між усіма зацікавленими сторонами.

Нагадаємо, законопроект про столицю був ухвалений парламентом у першому читанні ще у жовтні 2019 року. Згідно з цим законопроєктом, мер очолюватиме Київський магістрат – виконавчий орган Київради – і головуватиме на засіданнях, а голова КМДА здійснюватиме нагляд за дотриманням Конституції і законів. У фракції “Слуга народу” планують встигнути до місцевих виборів розглянути новий закон про столицю.

Секретар Київради Володимир Прокопів вважає, що законопроект “Про столицю” може загрожувати національній безпеці, а мер столиці Віталій Кличко каже, що він спрямований проти киян.

Як повідомлялося, “Європейська солідарність” надалі захищатиме розпочату реформу децентралізації та не дозволить внесення змін до закону “Про столицю”, які б відібрали реальну владу у киян і зосередили її в руках однієї людини.

Великий Київ у Google News

підписатися