Лише за 2021 рік російський підрозділ компанії заробив 3,2 млрд євро, що становить близько 10% від усього виторгу Auchan Retail.
Про це свідчать дані списку “Війна та санкції”, який складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України.
Мережа “Ашан” у Росії налічує близько 30 тис. співробітників, 231 магазинів та електронну комерцію. Загалом “Ашан” від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну:
- сплачував податки в бюджет країни-агресора;
- постачав товари російським військовим на окупованих українських територіях під
- виглядом гуманітарної допомоги цивільним;
- допомагав військкоматам у РФ набирати мобілізованих.
“Для “Ашана” Росія є другим за значимістю ринком збуту після Франції. У 2020 році російський “Ашан” сплатив 167 млн доларів до російського бюджету. Це дорівнює вартості 15 літаків СУ-25, 42 танків, 222 ракет “Калібр”, або 477 тисячам автоматів АК-74″, – заявив голова НАЗК Олександр Новіков.
Гендиректор Auchan Ів Клод ще в березні 2022 року заявив, що мережа магазинів хоче залишитися в РФ, незважаючи на агресивну війну цієї країни проти України.
“Найголовніше для нас – зберегти наших співробітників та забезпечити виконання нашої основної місії – продовжувати годувати населення цих двох країн”, – заявив тоді Клод.
Цікаво, що після масового пікетування офісів компанії у всьому світі в “Ашані” трохи переглянули свої пріоритети. У квітні 2022 року керівництво ритейлера заявило, що “Ашан” зупинить інвестиції в Росію, а також постачання продукції власної торгової марки. Втім на активність компанії в РФ це практично не вплинуло.