Світлинами будівлі поділилися у групі Клуб Корінного Киянина.
Хірургічна клініка Маковського на вулиці Олеся Гончара в Києві – це не просто медичний заклад, а справжній архітектурний шедевр з багатою історією.
Заснована в 1908 році, вона стала свідком перетворення від приватної лікарні для заможних до офтальмологічної клініки в радянські часи.
Але найбільш неймовірне – це її унікальний дизайн: колона у вигляді гомілкової кістки біля воріт, золотисті орнаменти, які нагадують вуха, та оригінальні ґрати, аналогів яким немає в усьому Києві.
Як повідомляється, чадиба була спроектована архітектором Г. Ледоховським, у 1907-1908 роках, у популярному на той час стилі модерн. Будинок був споруджений як житловий, але був суміщений з клінікою – хірургічною лікарнею Качковського. Клініка відкрилася в 1907 році.
Доктор Качковський не довго працював у своїй новій клініці – він помер у 45-річному віці в 1908 році від ускладнень після невдалої операції. Тоді клініку викупив доктор медицини Ігнатій Станіславович Маковський. У 1910 році за цією ж адресою відкрилася приватна клініка Маковського, обладнана за останнім словом техніки.
У цій клініці відбулася одна історично важлива подія – саме тут помер прем‘єр-міністр Російської імперії Петро Столипін після замаху на своє життя анархістом Богровим. 1 вересня 1911 Столипін був смертельно поранений під час антракту між діями опери “Цар Салтан” в міському театрі Дмитром Богровим, який називав себе анархістом. Пораненого Столипіна привезли в цю клініку, де він і помер 5 вересня. На честь цієї події вулиця кілька років носила назву Столипінська. Ходять чутки, що ліжко в цій клініці, на якій помер Столипін, було виокремлене серед інших, йому було присвоєно звання “столипінське”, але як це не дивно, хворі боялися на ньому знаходиться, уникали, щоб не повторити долю великого прем‘єра.
За радянських часів тут розташовувалася офтальмологічна клініка, потім – Інститут гігієни. З 1998 року – “Штаб Народного Руху”. Одна з прикрас будівлі, скульптура лева (роботи Федора Соколова) до того часу вже майже розсипалася і навіть втратила хвіст. У 2003 році зусиллями фахівців “УкрНДІпроектреставрація” будівля клініки і його інтер‘єри були відновлені. Потрапити всередину тепер можна в будь-який робочий день – тут знаходиться кабінет-музей Чорновола (колишня операційна).