Такі враження від перших годин повномасштабного вторгнення РФ в Україну озвучив радник глави Офісу президента Олексій Арестович.
“Скупчення 1200 одиниць. Ну це неможливо стримати. Особливо, я знав реальні сили оборони Києва, по співвідношенню, ми не могли цього зробити. Там 1 до 15 було, якщо не гірше. Це була пісня. Я це говорив, ще раз повторю, десант був на Гостомелі цей перший, а другий повинен був бути на Площі Слави й біля Батьківщини-мати, там, де гвинтокрили можуть сісти. Ну й розвивати наступ на Печерськ вже, тому що війська на Печерську стримати це все не було”, – розповів він в інтерв’ю.
Арестович був впевнений на 101% що українські військові, «якими б хоробрими вони не були», технічно не змогли б стримати навалу військових РФ. Тому він очікував о 12-й – 14-й годині дня 24 лютого бої біля Офісу президента й почав створювати закладки з консервами й зброєю на вулицях Києва.
Читайте також: Володимир Цибулько: 35 днів в окупації рашистів – існування у режимі постійного мінного поля
“Я швиденько пробив різні можливості по Києву, ми створили різні закладки, щоб бігати від однієї вулиці до іншої й воювати тощо. Отримали радісно зброю й сидимо чекаємо. Президент сказав Офіс не кидаємо, значить останній бій за Офіс президента. Думав варіанти два: або уб‘ють в Офісі, або не уб‘ють. Тоді я відпетляю, й коли все тут рухне й не буде ніякої централізованої влади, будемо воювати, як вміємо – вуличні бої у Києві, як-небудь”, – згадав він.
Радник глави Офісу президента також пояснив, хто забезпечив перемогу у перші найстрашніші часи битви за Київ.
“Її виграли хлопці, які на землі стояли. Виграли через три причини. Перша, вони не знали, що на них йде 1200 одиниць. І якісь придурки на трьох “Тиграх” (німецькі важкі танки часів Другої світової війни, – ред.) приїхали, ну вони їх спалили нафіг гранатометами й сказали, о класна штука. Друга причина, українська самоорганізація, яка має масу позитивних та негативних ознак. Але тут спрацювали позитивні, тому що, “та пофіг центральне командування, гранатомет є – стріляй, що там ділов”. І по-третє, перемогли, тому що воєнне командування середнього й високого рівня зберегли повністю керованість”, – сказав Арестович.
Раніше, він розповідав, що фашистські війська РФ мали пройти через село Мощун до Києва й захопити Оболонський та Харківський масиви.
Як повідомляв “ВК”, у Київській області зафіксовано 1200 воєнних злочинів, скоєних росіянами. Це масові зґвалтування, вбивства та тортури.