Популярність криптовалюти зростає з феноменальною швидкість. Вигідні курси валюти, відсутність посередників, анонімність угод, можливість проведення міжнародних транзакцій — головні переваги токенів. Все це призводить до появи нових понять та явищ, які можуть лякати недосвідчених користувачів.
Зараз великої популярності набирає арбітраж криптовалюти. Це кілька різнопланових угод, направлених на отримання максимальної вигоди. Тобто, користувач купує монети по одній вартості на одній біржі, й продає на іншій платформі вже за вищою ціною.
Види криптовалютного арбітражу
Найпростіший арбітраж криптовалюти — всередині одного ринку. Тобто, користувач купує й продає токени на одній платформі. Але варто враховувати, що таке можливо лише за умови, що платформа працює на декілька ринків і є значущий перепад вартості.
Міжбіржовий арбітраж дає більше змоги отримати прибуток. Існує багато платформ та сайтів, на яких можна провести криптовалютні операції. Через різницю у курсі можна отримати хороший прибуток.
Міжнародний арбітраж крипти — найбільш вигідний варіант. Для нього використовують біржі різних в різних країнах. Шляхом великої різниці курсу валют та стану економіки, інвестори можуть отримати солідні суми.
Особливості арбітражу криптовалюти
Арбітражна торгівля криптовалютою має свої особливості й переваги. Головний плюс такої торгівлі в тому, що можна отримати хороший прибуток. Велика кількість арбітражних транзакцій допомагає регулювати курс криптовалют, що є великим плюсом безпосередньо для ринку.
Проте варто знати, що для арбітражу треба провести велику кількість підрахунків. Треба врахувати:
- комісії бірж за виведення коштів;
- оплату транзакцій;
- непередбачувані ризики.
Щоб мінімізувати витрати варто використовувати програми для криптовалют. З їх допомогою буде значно легше порахувати всі витрати та знайти найбільш вигідні біржі для торгівлі. Користувачу треба тільки проаналізувати отриману інформацію та придбати монети.
Для вдалого арбітражу треба досконально вивчити біржу, на якій будуть проведені транзакції. Слід пам’ятати, що деякі платформи мають обмеження у кількість транзакцій чи дозволяють вивести певну суму валюти.
Арбітраж може зайняти доволі багато часу. Треба не тільки купити криптовалюту, але й дочекатись вдалого часу для її продажу. До того ж треба враховувати, що угода може зірватись через передбачувані коливання та зміни на ринку. Плюс до всього, для вдалого арбітражу криптовалюти треба мати доволі великий стартовий капітал.