256 тисяч слів. Топ-7 фактів про українську мову

16:25 21.02.2020

Щороку 21 лютого у світі відмічають День рідної мови, який було оголошено у 1999-му на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО…
Читать дальше

256 тисяч слів. Топ-7 фактів про українську мову
Світлодіодне освітлення

Щороку 21 лютого у світі відмічають День рідної мови, який було оголошено у 1999-му на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО для «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності». З нагоди цієї дати ми зібрали для вас цікаві факти про нашу рідну українську мову.

Факт 1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів. 

Факт 2. За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%). До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11.

Факт 3. В українській мові, на відміну від решти східнослов’янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких – кличний.

Факт 4. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П». Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера «Ф».

Факт 5. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид. Попри оспівану миролюбність українців, найбільше синонімів має слово «бити».

Факт 6. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово «вороги» – «вороженьки».

Факт 7. За різними даними, українська мова займає 25-те або 32-ге місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською.

Нагадаємо, опитування показали, що 37,3% жителів країни розмовляють вдома виключно українською мовою. 

Великий Київ у Google News

підписатися