Саме 19 січня 2014 року мирна фаза Революції Гідності перейшла у силову. Тоді кількасот тисяч людей, обурених прийняттям «диктаторських законів» 16 січня, зібралося на народне Віче, повідомляє «ВК».
Багатотисячна колона цього дня пішла до Верховної Ради, де зіткнулася із кордоном «Беркуту» на вулиці Грушевського. Почалися сутички, які тривали усю ніч.
«Це була точка неповернення особисто для мене. Криваве Водохреще на Грушевського. Кулі ще були гумові, але кров і вогонь вже справжні. Саме в цей день почала народжувалися новітня українська нація. Крізь дим сльозогінний газ я чітко відчув дух свободи. Досі пам’ятаю очі людей навколо. Минуло 7 років Що з нами сталося, люди Майдану?», – згадує сьогодні військовий кореспондент Андрій Цаплієнко.
Нагадаємо, що під час протистояння було спалено шість автобусів та вантажівок правоохоронців, а мітингувальники також закидали міліцію камінням, фаєрами, «коктейлями Молотова».
Тоді ж «Беркут» застосував проти демонстрантів водомет, шумові гранати і гумові кулі.
Водночас, згідно з даними медичної служби Євромайдану, за добу 19-20 січня на вул. Грушевського були поранені 1400 осіб.
Саме після цих подій міжнародна спільнота заговорила про санкції проти тодішнього керівництва України.
Нагадаємо, 7 років тому у ніч на 30 листопада на Майдані пролилася перша кров.
Як повідомлялося, з початку 2020 року на колишній вулиці Інститутській, нині алеї Героїв Небесної Сотні, у місті Києві прокурорами та слідчими проведено понад 30 слідчих експериментів у справі розстрілів на Майдані 18-20 лютого 2014 року.