Анатолію Хостікоєву сьогодні 70

Автор: Галина Ворона
15:53 15.02.2023

Сьогодні, 15 лютого, відзначає 70-річчя народний артист, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Хостікоєв. Творчу діяльність актор розпочав 1974 року на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької і вже понад 40 років він відданий сцені Національного драматичного театру імені Франка у столиці.

Анатолію Хостікоєву сьогодні 70

З ювілеєм актора вітають у соцмережах багаточисельні друзі, колеги по театральному та кіноцеху, а також шанувальники.

Усі вони в один голос заявляють, що пан Анатолій – відданий патріот України, людина з небайдужим та великим серцем. Йому Господь послав дивовижну музу і земного Янгола пані Наталю Сумську, і вони обидва не люблять коли хтось розповідає про велич їхніх вчинків.

Акторка Маргарита Ткач вітає усіх з “міжнародним днем Дня народження Анатолія Хостікоєва!” та зізнається, що “у цей день є бажання вітати не тільки самого Анатолія Георгійовича, а й усіх. Вітати з тим, що з нами в один час живе така Людина. Точніше, це ми живемо в один час із нею”.

Описати отут, в тексті, все те, за що ми любимо Анатолія Хостікоєва я не можу. І я ніколи не знаходила цього повною мірою у текстах інших. Бо це неможливо – осягнути і зрозуміти до кінця такий Всесвіт. Не мо жли во. Все, що створює Анатолій Георгійович є без перебільшень прекрасним: ролі, вистави, музика, Вячеслав Хостикоев. І найголовніше – це прекрасне проходить перевірку часом, змінами, складнощами і залишається все таким же прекрасним крізь роки, скільки би їх не пройшло. І знаєте, байдуже, скільки їх пройшло! Бо коли до чогось торкається рука і душа талановитої людини, інакше бути не може”, – ділиться дописувачка. 

Віктор Андрієнко цитує висловлювання іменинника, що показує його ставлення до професії актора: “У актора не може бути стелі – потрібно нескінченно йти вгору. Якщо ж намітити собі бар’єр, вище якого і не мрієш піднятися, – все, на творчій особистості можна ставити хрест “.

Анатолій по праву був названий секс-символом кіно 90-х, його ролі запам’ятовувалися найдосвідченішим прихильникам кіно. Та й сам він, актор такий же гарячий, імпульсивний і мужній, як і втілені ним герої. Як творча особистість, Анатолій Хостікоєв, в творчих пошуках і натхненні творчих пошуків”, – пише Андрієнко.

Анатолій Хостікоєв здобув освіту у Київському інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого за спеціальністю “актор театру і кіно”.

По завершенні навчання — актор Львівського театру ім. М. Заньковецької.

Після служби в армії два роки пропрацював актором Київського академічного російського театру ім. Лесі Українки, а з 1980-го — актор Київського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.

У 1999 році разом з Богданом Бенюком засновує Театральну компанію “Бенюк і Хостікоєв”.

Був депутатом Київської міської ради 2006—2011 років скликання. Безпартійний.

Надія Кондратовська — перша дружина;

Любов Куб’юк — друга дружина;

Георгій Хостікоєв — син, актор;

Наталія Сумська — третя дружина, українська акторка театру та кіно.

В’ячеслав Хостікоєв — син.

В Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка зіграв у виставах: “Дядя Ваня”, “Загибель ескадри”, “Моя професія – синьйор з вищого світу”, “Благочестива Марта”, “Санітарний день”, “Мата Харі”, “Фронт”, “Бунт жінок”, “Енеїда”, “Аукціон”, “Майстер і Маргарита”, “Камінний господар”, “Різдвяна ніч”, “Тев’є-Тевель”, “Санаторійна зона”, “Біла ворона”, “Талан”, “Крихітка Цахес”, “Мерлін, або спустошена країна”, “Кармен”, “Швейк”, “Кін IV”, “Пігмаліон”, “Отелло”, “Грек Зорба”, “Ліс”, “Незрівнянна” та інших.

В театральній компанії “Бенюк і Хостікоєв”, як актор зіграв в таких постановах: “Синьйор з вищого світу”, “Про мишей і людей”, “Біла ворона”, “Задунаец за порогом”, “Люкс для іноземців”, “Він — моя сестра”.

Як режисер поставив вистави “Кін IV”, “Синьйор з вищого світу”, “Біла ворона”, “Задунаец за порогом”, “Незрівнянна”.

У творчому доробку Анатолія Хостікоєва є також ролі в кінострічках “Камінна душа”, “Дума про Ковпака” (“Карпати — Карпати”), “Вавилон—XX”, “Дім батька твого”, “Контрзахід”, “Кому вгору, кому вниз”, “Для домашнього огнища”, “Америкен бой”, в телесеріалі “Пастка” (знятий 1993-го, вийшов на екрани 1996 року, тоді ж удостоєний Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка), “Роксолана. Володарка імперії”, “Мільйон у шлюбному кошику”, “Штемп”, “Віктор Робот” та інших.

Читайте також: Екс-міністр культури Ніщук на день повернеться до Києва, щоб зіграти свою роль у ювілейній виставі “Момент кохання”

Нагадаємо, співак Олександр Пономарьов показав свого сина, який сьогодні святкує 16-річчя.

Великий Київ у Google News

підписатися