“Алла Горська. Боривітер”. У Києві відкрилась перша ретроспективна виставка мисткині-шістдесятниці

Автор: Галина Ворона
05:08 16.03

В Українському домі відкрилася виставка, присвячена творчості мисткині-шістдесятниці Алли Горської.

“Алла Горська. Боривітер”. У Києві відкрилась перша ретроспективна виставка мисткині-шістдесятниці

Про це повідомляє Український дім.

“Алла Горська. Боривітер” — це перша ретроспективна виставка художниці, на якій представлено понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівних матеріалів, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці та її найближчого кола.

Алла Горська — українська художниця-шістдесятниця, дисидентка, громадська діячка та правозахисниця. Сповнена драматичних подій історія Алли Горської болісно перегукується із сьогоденням: за життя — заборони й демонтажі робіт, виключення зі Спілки художників, переслідування з боку КДБ, а згодом і жорстоке вбивство; тепер — знищені російськими окупантами мозаїчні панно художниці в Маріуполі.

Зокрема, композиція “Боривітер”, ім’я якої фігурує в назві виставки, зазнала страшних ушкоджень внаслідок обстрілів міста російськими військами.

Виставка познайомить відвідувачів з ескізами найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на Сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами визначних українських діячів — Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко та інших. Спеціально для виставки сучасні українські митці Олексій Сай і Микола Марусик створили відеосвітлову інсталяцію за мотивами знищеного 60 років тому вітража “Шевченко. Мати”.

Сьогодні весь творчий доробок Горської-монументалістки практично втрачено: більшість її робіт потрапила під окупацію ще 2014 року, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки.

Нині Україна веде війну не тільки за відновлення своєї територіальної цілісності, а й за власний цивілізаційний вибір. Без шістдесятників та їхньої боротьби за людські й національні права, без їхньої творчості складно уявити сьогоднішню українську державу та культуру. Душею і мотором цього покоління була Алла Горська.

Експозиція “Алла Горська. Боривітер” триватиме до 28 квітня.

  • Графік роботи: Вівторок — неділя, 11:00 — 19:00, понеділок — вихідний.
  • Вартість квитків: повний — 100 грн, пільговий — 50 грн (для школярів та студентів).
  • Вхід вільний для: пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1–2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень).

Читайте також: У Шевченківські дні 60 років тому ректор університету Шевченка розгатив молотком вітраж, створений до 150-річчя Кобзаря 

Нагадаємо, росіяни знищили у маріупольському ресторані “Україна” два великих мозаїчних панно, авторкою яких є художниця-дисидентка Алла Горська.

Великий Київ у Google News

підписатися