Акватолока на каяках: небайдужі виловили з Дніпра більше 10 мішків непотребу

09:06 27.09

У Києві організували прибирання акваторії Дніпра на каяках, під час якого небайдужі мешканці зібрали 118 кг непотребу: скляні та пластикові пляшки, одноразовий посуд, обгортки від їжі, лінолеум та навіть троє жіночих чоботів.

Акватолока на каяках: небайдужі виловили з Дніпра більше 10 мішків непотребу

Як повідомляє КП “Плесо” екологічний дуатлон пройшов під назвою “Чисті ріки – чисті острови” Aquaplogging 2.2.

На каяках прибрали сміття з Дніпра нижче Південного мосту: від зони відпочинку “Осокорки” вниз за течією.

 

Всі учасники акватолоки отримали подяки. А ті, хто зібрав більше всього сміття, отримали пам’ятні медалі.

загрузка...

За безпекою учасників пильнували рятувальники Kyiv Lifeguard Service та спеціалізованої аварійно-рятувальної водолазної служби КП “Плесо”.

Для довідки. Plogging – це коли люди бігають та прибирають, натомість Aquaplogging – це коли сміття збирають на воді. Ідея акваплогінгу виникла у Данії, де існує необхідність збирати сміття з каналів. У Києві акваплогінг з’явився у 2018 році. В даному заході поєднується як екосвідомість так і фізична вправність. Чому дуатлон? Тому що учасники прибирають сміття, як з води так і з берега (плогінг на прибрежних смугах, якщо людина не вміє плавати, або має аквафобію). І роблять це з елементом змагання.

Нагадаємо, у Держекоінспекції України б’ють на сполох через забруднення і обміління Дніпра, що наближає річку до екологічного лиха. Наприклад, минулого року лише в межах Києва у Дніпро скинули 723,2 млн куб. м стічних вод. Більше половини – це скиди промислових підприємств. З усіх стічних вод до 40% були забрудненими і саме вони нанесли найбільшу шкоду екології річки.

Ще один із факторів забруднення – фосфати у мийних засобах – щоб цьому запобігти, президента просять заборонит мийних засобів з фосфатами.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...