Відповідне звернення оприлюднено на сайті летовища.
Повний текст звернення:
Керівництво товариства з обмеженою відповідальністю «МАСТЕР-АВІА» засвідчує Вам свою повагу та звертається до Вас з метою підтримки підприємства авіаційної галузі України та недопущення припинення діяльності суб’єкта авіаційної діяльності України.
ТОВ «МАСТЕР-АВІА» здійснює свою діяльність у Міжнародному аеропорту «Київ». До припинення авіаційного сполучення Міжнародний аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського співпрацював з понад 40 авіакомпаніями, обслуговуючи рейси до 140 міст в 48 країн світу. За 2019 рік аеропорт обслужив 2,6 мільйони пасажирів. Штатна чисельність аеропорту 1900 співробітників.
Товариство вклало значні інвестиції в розбудову інфраструктури та функціонування аеропорту, залучило власні та кредитні кошти у великих розмірах, побудувало три сучасні термінальні комплекси, зокрема Міжнародний термінал А, термінал D для внутрішніх рейсів та Термінал В для бізнес-авіації, що дає можливість обслуговувати понад 5 мільйони пасажирів щороку. Інвестиції в аеропорт становлять понад 93 мільйони доларів США.
Аеропорт «Київ» є другим за величиною платником податків серед столичних комунальних підприємств. В 2019 році аеропорт “Київ” визнали найкращим у номінації “Аеропорти до 4 млн пасажирів” на міжнародному авіаційному форумі Routes Silk Road-2019.
З 17 березня 2020 року ТОВ «МАСТЕР-АВІА» та КП МА «Київ»(Жуляни) працюють в надзвичайних умовах. Незважаючи на встановлений карантин та відсутність авіасполучення, міжнародний аеропорт не може бути тимчасово законсервованим. Існує необхідність і надалі утримувати його та забезпечувати діяльність аеропорту як складової частини міської та загальнодержавної транспортної інфраструктури. Забезпечення діяльності аеропорту – це не лише соціально-економічне завдання, а й один із елементів підтримки належного рівня національної безпеки України.
27 березня 2020 року ТОВ «МАСТЕР-АВІА» звернулось з офіційними листами до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства Інфраструктури України, щодо нагальної необхідності організації фінансової підтримки авіаційних підприємств, ТОВ «МАСТЕР-АВІА», КП МА «Київ» (Жуляни).
ТОВ «МАСТЕР-АВІА» має утримувати в належному стані термінальні комплекси, стоянки повітряних суден, об’єкти руху наземного транспорту на території аеродрому, засоби зв’язку, об’єкти та засоби аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення, забезпечення авіаційної безпеки, метеорологічного обслуговування, електрозабезпечення, споруди та мережі інженерних комунікацій, що забезпечують роботу термінальних комплексів, об’єкти забезпечення авіаційним пальним тощо, об’єктів неавіаційної діяльності, а також збереження професійних трудових колективів, робочих місць та оплату праці тисячам працівників галузі.
Міжнародний аеропорт «Київ» та суб’єкти авіаційної діяльності, які в ньому працюють, об’єднують тисячі фахівців, та перш за все людей, які поставили за мету віддати свої інтелектуальні та професійні знання і уміння для забезпечення розвитку авіації України, направити їх на створення та підтримання комфортних умов співгромадянам та іноземним гостям нашої країни під час користування повітряним транспортом, забезпечити належний міжнародний імідж України як держави з євроінтеграційними прагненнями, вболіваючи за благополуччя громадян і дбаючи про розвиток авіаційної галузі України.
Читайте також: Гроші за скасовані туристичні тури можуть не повернути
Враховуючи вище викладене, з метою збереження міжнародного аеропорту «Київ» просимо:
1. Про надання безповоротної фінансової допомоги в сумі 22,0 мільйона гривень на місяць. Грошові кошти будуть спрямовані для виплати заробітної плати співробітникам ТОВ «МАСТЕР-АВІА» та КП МА «Київ» та підтримки аеродрому та аеропорту в робочому стані на період зупинки роботи аеропорту і закінчення карантину до досягнення пасажиропотоку 20 000 пасажирів на виліт в місяць.
2. Усунення будь-яких обмежень для Міжнародного аеропорту «Київ» в частині виконання рейсів на період призупинення польотів, адже зараз преференції на виконання польотів транспортної, бізнес-авіації та евакуаційних рейсів надані виключно аеропорту Бориспіль.
3. Надання цільової субсидії в розмірі 15$ на одного пасажира, для надання знижок авіакомпаніям на період 1,5-2 роки для відновлення пасажиропотоку.
4. Допомога в рефінансуванні кредиту в сумі 28 мільйонів доларів США під мінімальний відсоток і з довгостроковим терміном погашення.
5. Надання пільги по податку на землю для ТОВ «МАСТЕР-АВІА» та КП МА «Київ»(Жуляни).
6. Створення комісії підтримки авіаційної галузі за участі представників компаній ТОВ «МАСТЕР-АВІА» та КП МА «Київ» (Жуляни).
Переконливо просимо Вас звернути увагу на те, що це наше повторне звернення, щодо необхідності надання фінансової допомоги ТОВ «МАСТЕР-АВІА» та КП МА «Київ»(Жуляни) для вирішення вищезазначених проблем. Відсутність державної підтримки та фінансової допомоги приведе до припинення діяльності міжнародного аеропорту «Київ», а саме, банкрутства ТОВ «МАСТЕР-АВІА» та КП МА «Київ» (Жуляни), знищенню інфраструктури аеропорту, розвалу трудових колективів професіоналів авіаційної діяльності, безробіттю, відсутності платежів в місцевий та державний бюджети.
З повагою,
Генеральний директор О. Є. Левченко
Нагадаємо, 17 березня Україна закрила авіасполучення через пандемію коронавірусу. Частково продовжив працювати тільки “Бориспіль”, який виконує спецперевезення, але й там ситуація критична: 4 тисячі співробітників аеропорту “Бориспіль” без роботи. Прогноз невтішний.
Раніше ми розбирались, що і коли поїде: авіація, залізниця, автобуси.