Або воюєш, або працюєш на перемогу. Безробітних будуть залучати до громадських робіт

Автор: Галина Ворона
19:59 21.06

Кабінет міністрів запускає реформу сфери зайнятості, яка передбачає на час воєнного стану залучення до суспільно-корисних робіт офіційно зареєстрованих безробітних, які протягом 30 днів не влаштувались на роботу за мінімальну зарплату (6500 гривень).

Або воюєш, або працюєш на перемогу. Безробітних будуть залучати до громадських робіт

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час сьогоднішнього засідання уряду 21 червня.

За його словами, це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному регіоні, визначатиме місцева влада.

Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту“, — зауважив Шмигаль.

Окрім того, статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

Як пояснив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, першочергово залучатимуть до громадських робіт зареєстрованих безробітних, яким не знайшли роботу, та працівників, які втратили частину заробітної плати, окрім тих, хто реалізовує заходи національного спротиву.

Читайте також: У “Дії” вже можна оформити статус безробітного і допомогу – як це зробити

Нагадаємо, Київ лідирує за рівнем зарплат та кількістю вакансій: подробиці.

Великий Київ у Google News

підписатися