А тебе змушували прибирати у школі? Відповідь на вічне питання

Автор: Любава Лисичкіна
22:09 28.01

У школах відновилося навчання після канікул та локдауну, і разом з цим поновилися розмови про прибирання класів. Чий це обов’язок — учнів чи прибиральниць?

А тебе змушували прибирати у школі? Відповідь на вічне питання
Як ідеться  у дописі Школи Молодого юриста у Facebook,  дитина прибирати в школі може лише за власної згоди та згоди батьків.
 
“Це регламентовано законодавством України — стаття 43 Конституції України (право на працю). Водночас, Конституція забороняє примусову працю. Під час навчання діти можуть бути залучені до роботи, лише пов’язаної з навчальним процесом. Тобто у випадках, передбачених навчальним планом (а прибирання ним у жодному закладі освіти не передбачається)”, – пояснюють юристи.
Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, ідеться також у  Законі України “Про освіту” ( пункт 5 стаття 53).  З приміткою, що заборона не стосується тих  випадків, які передбачені рішенням Кабінету Міністрів України. 
 
В той же час, у позаурочний час дітей можна залучати до прибирань. Проте й тут є декілька нюансів. Окрім згоди самої дитини та батьків на таку роботу, школа має забезпечити низку умов:
• процес прибирання має відбуватись у присутності вчителя, класного керівника чи медпрацівника;
• діти мають бути у спеціальному одязі;
• прибирання дозволяється робити тільки вологе;
• після прибирання приміщення необхідно провітрити.
 
Якщо керівництво школи чи вчителі наполягають на тому, щоб діти прибирали, батькам варто написати заяву про відмову”, – говорять у Школі.
До слова, з понеділка всі школи і дитячі садки Києва працюють у звичному режимі. На карантин не зачинений жоден із закладів.

Нагадаємо, раніше Міносвіти дало роз’яснення, як працюватимуть заклади освіти з 25 січня.  До слова, стали відомі Топ-10 найпопулярніших спеціальностей та вишів за результатами вступної кампанії 2020 року.

 
 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...