90-метровий гігантський флагшток звели вчасно, попри сильний вітер на схилах Печерська

18:30 20.08.2020

Будівельники вже добудували 90-метровий флагшток до Дня Незалежності, який з’явився на схилах Печерська. Кажуть, що складнощі під час зведення флагштока здебільшого стосувались сильного вітру, що притаманний печерським схилам.

90-метровий гігантський флагшток звели вчасно, попри сильний вітер на схилах Печерська
оренда квартири Київ

Тим не менше, на будівельному майданчику зазначили – споруда надійна, бо особливості київського вітру врахували ще до початку роботи. 

Зазначається, що навколо флагштоку також встановлені елементи підсвічування найбільшого державного прапора, який можна буде побачити і вночі, практично з будь-якої точки нашої столиці.

Уточнимо, що замовником будівництва є КП “Спецжитлофонд”. Саме ця організація будуватиме пішохідний міст між Оболонською набережною і островом Оболонським, і зв’яже парк «Наталка» з територією Оболонського острова.

Що стосується флагштока, то ще в грудні 2017 року комунальники проводили тендер на його будівництво вартістю 47,5 млн грн. Потім цю ідею відклали, але рік тому до неї все ж повернулися.

Найбільший флагшток унікальний для України не лиш своєю 90-метровою висотою, але й вагою, адже важить цілих 32 тони.

Розмір полотнища прапора – 16 на 24 метри.

Офіційне відкриття меморіалу та підняття головного стягу заплановане напередодні Дня державного прапора.

Мер Києва Віталій Кличко запевняє, що місто збудувало цей об’єкт за кошти меценатів, яким він дуже вдячний і про що написав на своїй сторінці у Facebook.

Оскільки йдеться про схили Дніпра, влада Києва презентувала проект ЮНЕСКО для погодження і попередньо отримала схвальну оцінку.

Локація

 Гігантський флагшток звели на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України в Другій світовій війні”, біля “Батьківщини-матері”, яку було відкрито в складі музейного комплексу в 1981 році. Відкрив комплекс тодішній генсек ЦК КПСС Леонід Брежнев.

Висота цієї скульптури – 62 метра. Загальна висота разом з постаментом – 102 метра, що на 12 метрів вище за новий флагшток. В одній руці статуї 16-метровий меч вагою 9 тонн,а в іншій – щит розміром 13 × 8 метрів.

Вся споруда цільнозварена і важить 450 тонн.

Відповідно до висновків спеціалістів, «Батьківщина-мати» має гарантію на 150 років експлуатації і начебто може вистояти землетрус силою 9 балів.

Нагадаємо, відкриття найбільшого прапору відбудеться 23 серпня – в День державного прапора.

Інші події в святкові дні дивіться в нашій “Афіші”.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Великий Київ у Google News

підписатися