80-річного активіста-природоохоронця судитимуть за розбите вікно у Верховній Раді

Автор: Галина Ворона
11:48 20.06

80-річний ветеран природоохоронного руху Михайло Юхимович Михалко розбив шибку у дверях будівлі Верховної Ради. Інше вікно поруч розбити не вдалося – 5-кілограмовий камінь відскочив, бо скло броньоване. Тепер на чоловіка очікує суд.

80-річного активіста-природоохоронця судитимуть за розбите вікно у Верховній Раді

Про це розповів журналіст і екологічний активіст Олег Андрос.

За його словами, це була одиночна акція проти узаконення продажу землі, тому що він впевнений: це ускладнить створення об`єктів природно-заповідного фонду.

Нині прокуратура готується оголосити йому підозру. Вчинок активіста бачили лише присутні у Раді і поліція, фото чи відео немає.

Автор допису каже, що Михайло Юхимович надіслав йому листа з поясненнями. Він не приховує, що зробив, та докладно пояснює мотиви.

Мене обурив спосіб прийняття протиукраїнських законів про продаж землі – повне цинічне ігнорування думки виборців. …Я займаюсь створенням об’єктів природно- заповідного фонду ї добре знаю, як важко умовити землекористувачів надати згоду на входження їх земель до об’єктів ПЗФ. Коли ж земля буде знаходитись у приватній власності, то крім згоди власника цю землю у нього треба викупити”, – обурюється ветеран природоохоронного руху.

Олег Андрос вважає, що “можна з ним бути згодним або не згодним, але ця людина заслужила, щоб бути на волі. 

Він своєю боротьбою з часів СРСР фактично створив Національний природний парк “Голосіївський”.  Михалко був засуджений у 1985 році на три роки позбавлення волі за поширення антирадянських листівок та зберігання боєприпасів. Тобто він займався національно-визвольною боротьбою, коли це було далеко не мейнстрімом, а я, наприклад, тільки народився”, зазначає автор допису.

Нагадаємо, раніше під час акції простесту постраждали і вікна Офісу президента, будівлю також закидали фаєрами, салютами та димовими шашками.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...