8-й день Паралімпіади-2020 у Токіо: в українців 8 нагород та світовий рекорд

Автор: Галина Ворона
17:29 01.09.2021

У Токіо завершився восьмий змагальний день Паралімпіади-2020. Українці змагались у чотирьох видах спорту: легкій атлетиці, плаванні, стрільбі, а також настільному тенісі – та виграли дві золоті, дві срібні та чотири бронзових медалі.

«Золото» в скарбничку української збірної принесли Максим Крипак на дистанції 400 метрів вільним стилем (клас S10) та легкоатлетка Анастасія Москаленко – вона стала чемпіонкою Паралімпіади у штовханні ядра, встановивши світовий паралімпійський рекорд в класі F32.

Срібні медалі для нашої країни вибороли стрілець Василь Ковальчук у змішаних змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки у класі SH2 та плавець Олексій Федина, який фінішував другим на дистанції 100 метрів брасом (клас S12).

Бронзові нагороди завоювали Ірина Щетнік у стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 метрів (клас SH1) та дует Івана Мая та Лева Каца у настільному тенісі (клас S9).

Також бронзовими призерками стали плавчині Яна Бережна на 100-метрівці брасом у класі SB11 та Ярина Матло у цьому ж виді програми (клас SВ12).

Відтак із 75 нагородами, серед яких 17 золотих, 35 срібних та 23 бронзових медалей, українці продовжують утримуватися у шістці лідерів.

Як повідомлялось, 24 серпня у Токіо стартували Параолімпійські ігри-2020. Вони триватимуть до 5 вересня. Від України в Токіо на Паралімпіаді виступлять 143 атлети, які змагатимуться в 15 видах спорту з 22 можливих.