50 нових автобусів в масках вийшли на маршрути столиці

16:14 20.10

Київ придбав на умовах лізингу 200 автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ. 50 із них вже прибули в столицю сьогодні вийшли на маршрути, це 150 надійдуть до кінця року. Нові автобуси мають низьку підлогу, пандуси та спеціальні місця в салоні для людей з інвалідністю, обладнані системою відеоспостереження та навігації. Кабіна водія та пасажирський салон оснащені кондиціонерами. Що немаловажно – машини відповідають екологічному стандарту “Євро-5”. А ще – вони носять маски.

50 нових автобусів в масках вийшли на маршрути столиці

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час презентації першої партії автобусів.

Мер зазначив, що столиця стрімко розвивається, збільшується кількість її мешканців. І тому необхідно продовжувати розвивати систему громадського транспорту.

Хочу наголосити, що навіть у цей непростий час – коли триває боротьба з пандемією, економічна криза, війна на сході України – столиця змогла закупити за останні кілька років 139 нових тролейбусів, 65 сучасних трамваїв та загалом 307 нових автобусів. 200 з них на умовах лізингу ми отримаємо до кінця цього року. І сьогодні мені дуже приємно представити вам першу партію з цих двох сотень – 50 новеньких автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ. До кінця року надійдуть ще 150 таких машин”, – зауважив мер Києва.

За його словами, місто дуже потребує таких автобусів, адже значна кількість автобусів “Київпастрансу” експлуатуються понад 10 років.

Нові ж автобуси мають низьку підлогу, пандуси та спеціальні місця в салоні для людей з інвалідністю. Автобуси обладнані системою відеоспостереження та навігації. Кабіна водія та пасажирський салон оснащені кондиціонерами. Ці машини відповідають екологічному стандарту “Євро-5”.

Із нових 200 автобусів 120 – довжиною 12 метрів та пасажиромісткістю 106 людей. 80 автобусів – довжиною майже 19 метрів на 176 місць.

Отримання нового транспорту великої місткості важливе і в ситуації пандемії – коли громадський транспорт має перевозити пасажирів тільки в кількості місць для сидіння. Усі нові автобуси будуть передані автопаркам комунального підприємства “Київпастранс” для роботи на найбільш завантажених маршрутах. Ми робимо все можливе, аби люди пересувалися містом з комфортом, та створюємо умови, щоб автомобілісти максимально пересідали на громадський транспорт. Це допоможе вирішити проблему і з заторами. А також – витіснятиме з ринку перевезень маршрутки, які вже давно застаріли і не відповідають вимогам сучасного комфортного транспорту”, – підкреслив Віталій Кличко.

Читайте також: Експериментальний автобус з’єднає Виноградар та Академмістечко

Нагадаємо, днями на лівобережний маршрут № 28 вийшли два сучасних трамваї PESA.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...