5 українських фільмів приймуть участь у нацвідборі на премію “Оскар” – про що вони

Автор: Марія Супрун
14:50 10.09

Український Оскарівський Комітет оголосив учасників національного відбору щодо висування на премію “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” від України.

5 українських фільмів приймуть участь у нацвідборі на премію “Оскар” – про що вони Фото: Кадр з фільму "Чому я живий"

Як повідомили у Держкіно, цього року у відборі братимуть участь 5 фільмів. Розповімо про що вони.

1. “Відблиск”, реж. Валентин Васянович (Україна). Це фільм про критично небезпечну трансформацію дорослої людини та прискорене дорослішання дитини під тиском війни. Головний герой фільму – цивільний хірург із Дніпра, який іде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Після звільнення на нього чекає мирне життя, проте пережите переслідує його. Спілкування з колишньою дружиною та 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні, дає йому надію на зцілення.

2. “Стоп-земля, реж. Катерина Горностай (Україна). 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

3. “Носоріг”, реж. Олег Сенцов (Україна, Польща, Німеччина). Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х років в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

4. “Погані дороги”, реж. Наталка Ворожбит (Україна). Події стрічки, що складається з чотирьох новел, відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Чотири розбиті дороги, чотири типи стосунків, питання любові, довіри, зради, ненависті та порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.

5. “Чому я живий”, реж. Віллен Новак (Україна, Грузія). Маріуполь. Довоєнне життя в невеличкому українському місті, на березі Азовського моря, з добрим сімейним побутом, сварливими сусідами, самодіяльною оперою, з доносами в “енкаведе” і танцмайданчиком у міському саду, з гонінням за віросповідання і, певна річ, з любов’ю.

24-го вересня відбудеться засідання Оскарівського комітету України з відбору стрічки-кандидата на премію “Оскар”, де назвуть переможця.

Нагадаємо, 94-та церемонія вручення премії “Оскар” за досягнення у галузі кінематографу за 2021 рік відбудеться 27 березня 2022 року в Лос-Анджелесі.

Як повідомлялося, зірку фільму “В бій ідуть лише старі” звинувачують в домаганнях до студенток.

Великий Київ у Google News

підписатися