5 днів і автовишка! Киянин самотужки прибрав фасад історичної будівлі на Подолі (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
20:33 25.10

Чоловік на вихідних вирішив повернути частину колишньої гідності фасаду будівлі. І хоча проект вихідного дня розтягнувся на 5 днів роботи, результат вражає.

5 днів і автовишка! Киянин самотужки прибрав фасад історичної будівлі на Подолі (ФОТО)

За словами киянина, програміста Сергія Половинка, він  часто проходив повз будинок на Ярославській, 8, і  шкодував, що це красива будівля,  яка  пережила царя,”совєти”, Першу і Другу світові війни, так незаслужено перетворюється на смітник.

Половинко  орендував автовишку щоб зняти звисаючі  з карниза даху цеглини, прибрав шибки на другому поверсі,  важкі листи заліза, закріплені  тільки двома цвяхами, і обривки зеленої сітки. 

“Цілком очевидно що ніякої реконструкції з 2010 не проводилося. Нагорі виросли дерева, які корінням зруйнували багато цегляної кладки. А через те що не зробили покрівлю, розчин вимився і цеглини верхнього ряду просто висіли на краю, чекаючи поки залишки залізної покрівлі з поривом вітру відправлять їх у політ на тротуар. Штукатурку я майже не чіпав, щоб не прискорювати руйнування, зняв тільки ті шмшматки, якізовсім відшарувалися”, – деталізував чоловік.

Він також прибрав багато будівельного сміття: зелений паркан, притулений до стіни, ні від чого не захищав і не заважав підходити до будівлі, де  місцеві жителі влаштували  смітник з непотребу, органіки і битого скла.

Вікна першого поверху Половинко  вирішив закрити  OSB-листами, замість  дошок, і для  цього   найняв вантажника на допомогу. Фарбувати віконниці та виносити сміття допомогли друзі, які приєдналися одного дня. 


 “Ось так програміст за допомогою декількох друзів за пару вихідних за свій рахунок зробив те, що місто і власник будівлі не можуть зробити багато років з усіма грошима і штатом професіоналів.
Цікавий факт: Афіноген Лунін, який побудував собі цей будинок в 1880-х, виробляв у Пирогово і Мишоловці цеглу, так що і будинок побудував з власного цегли – на Ярославській, 8, багато де на цеглинах можна побачити клеймо “А. Лунін”, – додав Сергій Половинко.

До слова,  парку “Супутник” загрожує забудова: вже вирубують дерева.

Великий Київ у Google News

підписатися