Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених військовослужбовців 42 захисники та 3 захисниці “Азовсталі” з НГУ. Десятеро військових належать до офіцерського складу, 35 – до рядового та сержантського.
Чимало зі звільнених сьогодні військовослужбовців мають поранення та серйозні проблеми зі здоров’ям.
У штабі кажуть, що в Україні їм нададуть всю необхідну допомогу, вони пройдуть реабілітацію та отримають усі соціальні виплати та відповідне грошове забезпечення.
За захист власної землі ворог намагався провести над частиною оборонців судилища. У порушення всіх вимог міжнародного гуманітарного права українським військовим загрожували тривалі терміни ув’язнення.
Визволили, зокрема, учасника вже легендарної “вертолітної” місії ГУР МО з евакуації поранених з “Азовсталі”. Евакуаційний гелікоптер, в якому він перебував, було збито, але воїн зумів вижити. Важкопораненому, йому погрожували так званим “судом”. Тепер військовослужбовець пройде курс лікування та реабілітації.
З неволі повернулася молода пара, яка побралася на “Азовсталі”, а також медик, який вже був у полоні рашистів після Широкинської операції (2015 р.). Тоді він пробув у полоні понад два роки, а після звільнення знову пішов служити. Повторно потрапив у полон захищаючи Маріуполь та “Азовсталь” від загарбників.
Дихає повітрям волі також ветеран афганської війни, 56-річний головний сержант, який отримав поранення на Майдані, пройшов АТО, ООС та відбивав повномасштабну агресію рашистського ворога.
Україна продовжує складну роботу для повернення з ворожого полону усіх наших військовослужбовців. Ми боремось за кожного і кожну”, – додали в штабі.
Читайте також: Обіцяли віддати – та не повертають: колеги та батьки вже понад рік чекають на звільнення полоненого під Києвом журналіста
Нагадаємо, 61 піп УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ, за одного такого агента у рясі Росія віддала 28 полонених.