Про це виданню Комерсант український повідомили в Держаудитслужбі.
За даними служби, сума неефективних витрат бюджетних коштів сягає понад 400 млн грн.
Як з’ясували аудитори, неефективно витрачались кошти на підготовку спеціалістів робітничих професій для столиці.
На навчання таких фахівців за 3,5 роки витратили близько 300 млн грн, але вони так і не працевлаштувались або працюють не за спеціальністю.
Значна частина витрат зі столичного бюджету пішла на будівництво чи реконструкцію закладів освіти, які по факту до цього часу так і не з`явилися (або – так і не дочекалися своєї реконструкції).
Зокрема, 37 млн грн витрачено на розробку проектної документації, яка теоретично готувалася для будівництва та реконструкції 15 закладів освіти. Фактично роботи так і не розпочалися. Більше того – після внесення у 2022-2023 рр. ряду законодавчих змін, ці проектні рішення потребують корегувань, а відповідно – додаткових фінансових витрат.
При цьому, понад 81 млн грн спрямували на будівництво дитячого садка № 536 на вулиці Бахмацькій, 35, яке завершилося в 2021 році. Цей дошкільний заклад два роки не вводився в експлуатацію, попри гострий дефіцит садочків в густонаселених районах Києва та на багаторічну чергу до них.
Також майже 3 млн грн було витрачено на охорону та утримання будівель, які не використовуються в освітньому процесі й взагалі не придатні до експлуатації.
Натомість не було вжито достатніх заходів, які б дозволили збільшити доходи навчальних закладів від оренди майна, що вилилося у недоотримання понад 6 млн грн.
За результатами аудиту надано рекомендацій та пропозиції для виправлення виявлених недоліків. Про результати контрольного заходу також поінформовано правоохоронні органи.
Читайте також: У Гостомельській громаді 100 осель досі не відновили через зловживання – Держаудитслужба
Нагадаємо, незаконна утилізація сміття завдала багатомільйонних збитків Бородянській громаді.