У Гостомельській громаді 100 осель досі не відновили через зловживання – Держаудитслужба

Автор: Галина Ворона
16:47 04.12.2023

Жителі Гостомельської громади, яка однією з перших прийняла на себе удар ворога, обурюються, що на відновлення їх житла йдуть значні кошти, проте роботи або взагалі не виконувалися, або лише частково. На жаль, такі випадки підтвердилися. Кошти на відновлення виділялися, підрядники їх оперативно освоювали, “забувши” при цьому відремонтувати чи відбудувати зруйновані оселі.

У Гостомельській громаді 100 осель досі не відновили через зловживання  – Держаудитслужба Фото: Держаудитслужба. Заміна вікон в с. Мощун
оренда квартири Київ

Про це повідомила голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

За її словами, сума порушень, виявлених під час ревізії Гостомельської селищної військової адміністрації у 2022 та 2023 роках, сягає понад 21 млн грн. 

Всього, зазначила голова Держаудитслужби, зафіксовано понад 100 випадків невиконання робіт по відновленню житла мешканців Гостомельської громади.

Вона навела кілька прикладів зловживання під час відбудови.

У той час, коли держава намагається допомогти жителям постраждалих громад, виділяючи значні суми коштів з держбюджету на придбання будівельних матеріалів для відновлення пошкодженого житла, колишній начальник Гостомельської військової адміністрації, отримавши від Київської обласної адміністрації ці матеріали на суму майже 11 млн грн, просто їх привласнив”, – розповіла Алла Басалаєва.

Крім того, аудитори виявили на одному із комунальних підприємств Гостомельської селищної ради нестачу благодійної допомоги (будівельних матеріалів) на загальну суму 1,2 млн грн.

Також голова Держаудитслужби навела приклади дій недобросовісних підрядників, яким було виділено бюджетні кошти на роботи з відновлення, але вони їх не виконали або виконали не повністю. Зокрема, так сталося з будинками в с. Мощун та Гостомелі. На одному будинку мали відновити дах, а в іншому встановити вибиті вікна – за документами роботи виконані й оплачені – насправді жителі залишилися без заявлених ремонтів. Тільки на ці два об’єкти з міського бюджету було виділено майже 0,5 млн грн.

Натомість деяким забудовникам Гостомельська військова адміністрація замінила вікна в будівлях в повному обсязі на 2,9 млн грн, хоча люди там не проживають та квартири не продані.

Заміна вікон у новобудові м. Гостомель
Заміна покрівлі в селищі Гостомель

Читайте також: У відбудованих будинках на Київщині немає раковин, кранів, а під’їзди не пофарбовані – Держаудитслужба

Нагадаємо, Держаудитслужбу визначено тим державним органом, який має повноваження перевіряти використання коштів на відновлення по всій країні. Раніше стало відомо, що Держаудитслужба перевірить Київську ОВА та дві громади на факт розкрадань під час відбудови.

Як повідомляв “ВК”, Держаудитслужба просила громадян звертатися та повідомляти, якщо ті виявили факти розкрадань та порушень в ході відбудови Київщини.

Великий Київ у Google News

підписатися