26 травня 2014 року – один з переломних моментів війни на Сході

Автор: Марія Супрун
18:05 26.05

26 травня 2014 року – один з переломних моментів війни на Сході. Це перший день великої битви за Донецький аеропорт, яка буде тривати 242 дні.

26 травня 2014 року – один з переломних моментів війни на Сході

Про це написав п’ятий президент, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко.

Саме в цей день рівно 7 років тому наші герої зробили вибір на користь свободи, навіть якщо за неї треба було віддати життя. Російські бойовики намагалися взяти під контроль міжнародний аеропорт Донецька, вимагали в українських військових скласти зброю. Наші захисники здаватися не збиралися та мужньо тримали оборону аеропорту. Підрозділи спецназу за підтримки авіації завдали першого потужного удару по терористах. Того дня російські окупанти відступили, зазнавши великих втрат.

“Дякую українським «кіборгам», які у вирішальний момент взяли до рук зброю і захистили рідну землю. Дякую за небачену стійкість, витримку та мужність. Завдяки вам вистояла Україна! Вічна пам’ять, слава і честь Героям, які віддали життя за Україну…”, – написав Порошенко.

Нагадаємо, в Україні 16 січня – це День пам’яті кіборгів – бійців, які обороняли донецький аеропорт в 2014-2015 роках. Кіборги захищали аеропорт з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року – 242 дня. В результаті обстрілу там загинуло багато українських військових. Цього року на Михайлівській площі в пам’ять про “кіборгів” запалили 242 лампадки.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...