21 листопада: День Гідності і Свободи, іменини Михайла та очікування зими

Автор: Володимир Хлєбников
09:15 21.11.2021

В Україні 21 листопада відзначають День Гідності і Свободи, а також День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З професійним святом слід привітати рибалок і працівників телебачення. Віряни святкують День святого Михайла, а за народними прикметами саме сьогодні приходить справжня зима.

21 листопада:  День Гідності і Свободи, іменини Михайла та очікування зими

У світі 21 листопада святкують День рибальства, День вітання, День телебачення, Міжнародний день людей, які пережили самогубство близької людини, День без музики, Європейський день муковісцидозу.

День гідності та свободи було призначено Указом президента 13 листопада 2014 року і встановлено на честь початку двох знаменних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції українців у відповідь на рішення тодішньої влади “розвернутися” у бік Росії та скасувати процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Це змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім по всій Україні.

Читайте також: Мистецькі заходи та імерсивні проєкти: план заходів до Дня Гідності та Свободи

Також сьогодні відзначається День Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Свято встановлено у 2017 році, щоб вшанувати “хоробрість та героїзм воїнів-десантників, виявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України”.

Десантно-штурмові війська – окремий рід військ ЗСУ. Завдання ДШВ, до складу яких входять десантно-штурмові, повітрянодесантні та аеромобільні частини, швидко реагують на різноманітні загрози та виклики, виконують завдання за призначенням в умовах, що характеризуються маневровістю та автономністю дій. Девіз десантників: “Завжди перші”.

Цей день у світі

В США сьогодні відзначають День помилкового визнання, День начинки, День пряника, День усиновлення, День здоров’я у сільських поселеннях, в Італії – свято Діви Марії делла Салюте, в Греції – День Збройних сил, у Польщі – День соціального працівника.

Релігійне свято та повір’я

Християни сьогодні відзначають Собор Архістратига Михаїла та інших небесних Сил безплотних. Київські князі вважали Михаїла своїм покровителем, зображали його на стародавніх гербах Києва. Образ святого уособлює перемогу добра над темними силами: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами.

Цей день вважається рубіжною датою, адже сьогодні “зима встає на ноги”. З 21 листопада по 20 грудня прибувають на зимівлю червоногруді, червоноголові чечітки, чижі, снігурі, сойки.

На Михайлів день заведено веселитися і запрошувати гостей. На стіл обов’язково ставили багато страв. Вважалося, що чим багатше і смачніше страви, тим задоволенішим буде архангел Михаїл.

З іменинами сьогодні слід привітати Михайла.

Народні прикмети

Якщо цього дня сніг буде мокрим, то майбутній урожай буде хорошим.

Якщо стоятимуть густі тумани, то така погода протримається до зимового Миколая.

Якщо відлига – не жди санного шляху до Миколая.

Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня.

День на Михайла похмурий і на деревах іній – до хорошого врожаю.

Якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна.

Сьогодні не можна робити сваритися й підвищувати голос. Також не можна важко фізично працювати. Також вважається, що цього дня сняться віщі сни, але щоб вони збулися, не можна їх розповідати.

Читайте також: 20 листопада – свята, прикмети, традиції та заборони цього дня

Великий Київ у Google News

підписатися