2 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Автор: Марія Супрун
08:56 02.11.2021

У цей день у світі відзначаються День “Станьте екстрасенсом”, День всіх душ, Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, День динамічної нешкідливості. Віряни святкують День святого Артемія. 

2 листопада: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

Яке сьогодні свято

2 листопада відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. 18 грудня 2013 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію щодо проголошення такого Дня. Дата була вибрана в пам’ять про двох французьких журналістів, убитих у Малі 2 листопада 2013 року. Ця резолюція засуджує всі акти насилля щодо журналістів і працівників засобів масової інформації. Вона також закликає держави-члени ООН зробити все можливе для попередження насилля й притягнення до відповідальності винних у здійсненні злочинів проти журналістів і працівників ЗМІ, а також ужити заходів задля того, щоб жертви мали доступ до належних засобів правового захисту.

Також сьогодні, за Днем усіх святих, католицька церква відзначає День поминання усіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це насамперед поминання померлих рідних і близьких. Тому його ще називають День усіх душ. Католицька релігія вважає дотримання обрядів поминання важливим обов’язком усіх вірян. День поминання померлих ґрунтується на догматі католицизму про чистилище. Люди повинні пам’ятати тих, хто пішов із життя, але перебуває в чистилищі і зобов’язаний очиститись від гріхів. Скоротити термін очищення допоможуть добрі справи і молитви, покаяння тих, хто живе і пам’ятає про покійних.

Яке сьогодні релігійне свято

У православній церкві вшановується пам’ять святого Артемія Антіохійського, який жив у IV столітті і відомий як християнський святий. Перекази свідчать, що сам Артемій спочатку був воєначальником під час правління імператора Костянтина Великого. Бездоганною службою він заслужив на посаду намісника Єгипту. Незабаром після смерті імператора до влади прийшов Юліан Відступник, який ініціював переслідування християн. Артемій виступив із критикою цієї політики, за що був заарештований і підданий мукам. Антіохійська дияконіса Аріста перевезла тіло Артемія до Константинополя, де його поховали на території храму Іоанна Предтечі. 1073 року частка мощей мученика Артемія потрапила до Києво-Печерської лаври, де знаходиться там і донині. Артемію часто молилися про позбавлення випадкової загибелі, вважали його покровителем хворих і немічних, отаманів і воєначальників.

Іменини сьогодні святкують Артем, Іван, Михайло, Олександр, Микола, Леонід, а також Петро і Павло. 

Прикмети

  • дерева скинули все листя – до снігопаду;
  • вранці іній на деревах – до неврожайного року. 

Що сьогодні не можна робити

  • Не можна сваритись, лаятись та кричати;
  • Не можна бажати комусь і собі зла;
  • Не можна ходити босоніж на вулиці;
  • Не позичайте грошей, якщо хочете, щоб борг вам повернули;
  • Не можна займатись вишиванням та плетінням. 

Цей день в історії

  • 1708 — зруйновано Батурин – Батуринська трагедія.
  • 1721 — Сенат надав Петру I титул імператора.
  • 1833 — засновано Київський університет.
  • 1894 — На російський престол зійшов Микола II.
  • 1914 — Французька республіка, Велика Британія і Російська імперія оголосили війну Османській імперії.
  • 1938 — Королівство Угорщина захопило південні частини Словаччини і Карпатської України.
  • 2000 — у лісі під Таращею знайдене тіло журналіста Георгія Гонгадзе, який зник ще 16 вересня.

Великий Київ у Google News

підписатися