«Річ у тім 2.0» — це кампанія про небайдужість до постраждалих від домашнього насильства, включно з дітьми. Вона спрямована на захист і допомогу жертвам домашнього насильства, які часто не можуть себе захистити або, через стрес, усвідомити, що трапилось та що слід робити у такій ситуації.
Насильство — це не сімейна справа, а злочин. Родина має бути безпечним місцем, а не місцем страху.
Для того, щоб розпізнати токсичні стосунки:
- Пройдіть тест на токсичність стосунків на сайті «Розірви Коло»;
- Поговоріть із друзями, подругами та сім’єю. Якщо кілька людей скажуть вам, що ваші стосунки справді токсичні, то, скоріш за все, так і є;
- Поговоріть із психологом. Спеціаліст допоможе розібратись у проблемі та розпізнати токсичність.
У випадку насильства не терпіть — одразу звертайтесь по допомогу:
- Поліція: 102.
- Урядова лінія з протидії домашнього насильства 15-47. На ній цілодобово надають психологічні та юридичні консультації. Безкоштовно та анонімно.
- Національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0800-500-335.
- Безоплатна правова допомога: 0 800 213 103.
Читайте також: Боротьба з насильством: в Києві встановили скульптуру «Дерево допомоги» (ФОТО)
Нагадаємо, кожна третя жінка в Україні страждає від знущань у родині, а кожна десята — помирає після нанесених травм. Аби хоч якось зарадити такій сумній статистиці, Євгенія Фулен, київська фотохудожниця, вирішила зробити серію муралів, присвячених домашньому насиллю. Її героїні не бояться говорити про свої особливі історії.