12 столітніх книг ледь не відправилися в Грузію експрес-посилкою (ФОТО)

12:56 19.03

12 стародруків віком понад 100 років, серед яких енциклопедія Кримської війни в 4-х томах, київські митники виявили в експрес-посилці до Грузії.

12 столітніх книг ледь не відправилися в Грузію експрес-посилкою (ФОТО)

За супровідними документами, у відправленні знаходилися документи для дисертації вартістю 0 євро, повідомляє київська митниця.

Однак під час перевірки виявилося, що там знаходяться дванадцять книг з явними ознаками старовини:

  • енциклопедія «Восточная война 1853-1856» генерала Богдановича в 4 томах з картами битв
  • двохтомники «Исторія войны 1813 года» та «Исторія войны 1814 года» про історію Німеччини та Франції цього ж автора
  • «Уставъ благочиния и прочее» – запроваджений Катериною II нормативно-правовий акт, який регламентував правовий статус поліцейських органів
  • «Свита Петра Великаго» Кварді
  • родовід «O szlachectwie»
  • перше відділення арморіалу (гербівника) «Гербы родовъ Россійской имперіи: княжеских, графскихъ, баронскихъ и дворянскихъ»

Цікаво, що всі ознаки, які свідчили б про рік видання книг були по-варварськи знищені – сторінки з відповідними позначками були просто видалені, а обкладинки книг подекуди штучно знеособлені. Водночас, всі книги написані за старим правописом (з використанням літери ъ наприкінці слів та закінченням –аго), тож їм щонайменше 103 роки, адже Декрет про нову орфографію було запроваджено в РСФРР у 1918 році.

Нагадаємо, українським митним законодавством визначено, що письмовому декларуванню підлягають культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому. Відтак, відомством складено протокол про порушення митних правил, а на книги чекає експертиза, яка встановить їх культурну та історичну цінність.

Як повідомлялося, столичні митники засумнівалися в біжутерії. Відтак отримали купу діамантів та рубінів.

Великий Київ у Google News

підписатися