За супровідними документами, у відправленні знаходилися документи для дисертації вартістю 0 євро, повідомляє київська митниця.
Однак під час перевірки виявилося, що там знаходяться дванадцять книг з явними ознаками старовини:
- енциклопедія «Восточная война 1853-1856» генерала Богдановича в 4 томах з картами битв
- двохтомники «Исторія войны 1813 года» та «Исторія войны 1814 года» про історію Німеччини та Франції цього ж автора
- «Уставъ благочиния и прочее» – запроваджений Катериною II нормативно-правовий акт, який регламентував правовий статус поліцейських органів
- «Свита Петра Великаго» Кварді
- родовід «O szlachectwie»
- перше відділення арморіалу (гербівника) «Гербы родовъ Россійской имперіи: княжеских, графскихъ, баронскихъ и дворянскихъ»
Цікаво, що всі ознаки, які свідчили б про рік видання книг були по-варварськи знищені – сторінки з відповідними позначками були просто видалені, а обкладинки книг подекуди штучно знеособлені. Водночас, всі книги написані за старим правописом (з використанням літери ъ наприкінці слів та закінченням –аго), тож їм щонайменше 103 роки, адже Декрет про нову орфографію було запроваджено в РСФРР у 1918 році.
Нагадаємо, українським митним законодавством визначено, що письмовому декларуванню підлягають культурні цінності, виготовлені 50 і більше років тому. Відтак, відомством складено протокол про порушення митних правил, а на книги чекає експертиза, яка встановить їх культурну та історичну цінність.
Як повідомлялося, столичні митники засумнівалися в біжутерії. Відтак отримали купу діамантів та рубінів.