110 років тому в Києві зʼявився перший український хмарочос

Автор: Любава Лисичкіна
00:31 19.07

Перший хмарочос України. Будувався в 1910-1912 роках.

110 років тому в Києві зʼявився перший український хмарочос Фото: Ілюстративне

Як розповідається, це був 12-поверховий будинок Гінзбурга, теперішній готель “Україна”. Будівельника першого хмарочоса запрошували будувати висотки в Чикаго, а будівля має багату історію. Після цього в Україні була збудована не одна рекордна багатоповерхівка.

Хмарочос Гінзбурга – 12-поверховий і свого часу найвищий будинок в Києві та всій Російській імперії. Увійшов в історію як перший хмарочос України. Будувався в 1910-1912 роках. Його підірвали 24 вересня 1941-го й повністю знищили на початку 1950-х, коли остаточно розбирали фундамент будинку. Його початкова висота була 67,5 м.

За часів Української Радянської Соціалістичної Республіки було заборонено споруджувати житлові будинки з умовною висотою, рівнем підлоги останнього житлового поверху вище від 73,5 м. Проте пʼять хмарочосів збудували всупереч закону – Будинок торгівлі, готель “Турист” і Будинок Міністерства інфраструктури України в Києві, а також дві висотки масиву “Перемога” в Дніпрі.

Також у радянські часи почали будувати ще декілька хмарочосів: Київський телецентр і Будинок Міністерства меліорації УРСР у Києві, готель “Парус” у Дніпрі.

Масово почали будувати хмарочоси наприкінці 1990-х, коли закон про антивисотне будівництво визнали недійсним і економіка держави дала змогу споруджувати будівлі великого масштабу. Відтоді в країні збудували близько 50 будинків заввишки понад 100 м.

Відомо, яким було київське весілля 100 років тому: що одягали і як прикрашали молодят (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися