11 млн гривень з держбюджету, аби перекопати річку на Київщині – природоохоронці

Автор: Любава Лисичкіна
20:39 08.01

Розчистки річок − одні з найбільш поширених та найменш доцільних заходів, які здійснюються за «екологічні» кошти бюджету.

11 млн гривень з держбюджету, аби перекопати річку на Київщині – природоохоронці

Про це ідеться у повідомленні Української Природоохоронної Групи – UNCG.

Розчистка − гарний спосіб заробити та пропіаритись, тому їх дуже люблять чиновники. Не зупинив ці безглузді дії навіть воєнний стан. Бо прямо зараз за понад 11 млн гривень чистять річку Безіменна на Київщині. За кошти державної програми захисту від повеней та паводків. Замовник розчистки ─ Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра.

“Аргументація, чому треба чистити цю річку саме зараз, − максимально абсурдна. Чиновники-водогосподарники розповідають, що раз на 100 років на цій річці можуть бути повені й паводки. Тому треба захистити садиби місцевих мешканців. На маленькій річці з каскадом ставків на Київщині повені, серйозно? Може, краще було б розібратися з незаконними оранками її притоків та демонтувати непотрібні греблі?”, – обурені активісти.

Екологи пояснюють, що  вирішити питання якості води та водності можна лише комплексним шляхом ─ перестати незаконно розорювати водозбори та прибережні смуги, демонтувати непотрібні греблі, боротися з незаконним забрудненням стоків та надмірними водозаборами для зрошення.

Розчистка часто веде до негативних наслідків для вже сформованих водних та прибережних екосистем, фактично перетворюючи річки в канави із зачищеними берегами. Вирішити цю проблему можна системно: прибрати розчистки річок з переліку заходів, які дозволяється фінансувати за кошти “екологічних фондів”. Усе це в силах Міндовкілля.

Щодо річки на Київщині, то фактично мова йде про облаштування ставка та парку навколо нього за  бюджетні кошти, говорять екологісти.

Відомо, у Бучі за підтримки благодійників створюють центр реабілітації для дітей з інвалідністю.

Великий Київ у Google News

підписатися