Відмова від зимового і літнього часу: Рада зробила перший крок

Автор: Галина Ворона
13:46 03.03

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт “Про обчислення часу в Україні”, яким пропонується скасувати сезонне переведення годинників.

Відмова від зимового і літнього часу: Рада зробила перший крок

За відповідне рішення проголосувало 277 депутатів.

Проект закону зареєстровано за №4201.

Він пропонує:

  • встановити єдиний час на всій території України: Всесвітній координований час плюс дві години (UTC+2)
  • відмінити сезонний перехід часу

Як говориться в пояснювальній записці, законопроєкт не тільки спрямований на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України. 

Окрім цього, законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до “літнього” та “зимового” часу.

Тож якщо закон ухвалять повністю, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою.

В Україні переходять на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня. Восени переводять стрілку на годину назад, а навесні – вперед.

Перехід на літній час має відбутись 28 березня, тож якщо законопроєкт не запрацює до цієї дати, ми ще як мінімум двічі будемо переводити стрілки: 28 березня – на літній час, а восени 2021 року – повернемося вже на постійний зимовий.

Нагадаємо, кожна країна ЄС повинна до квітня 2021 року визначитись, на якому часі вона залишиться: на літньому або зимовому.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...