Від кримінального роману до щоденника-хроніки розгортання війни та справжнього кохання.
Книжки, написані авторами-військовими зібрали в видавництві Vivat.
⠀
«Битись не можна відступити» Павло Белянський — книжка у фіналі Книга року ВВС-2024. Автор занурює у реальність жорсткої російсько-української війни. Це відверта й прониклива сповідь тих, хто не мав наміру бути військовим, але став на захист батьківщини із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну.
⠀
«Мисливці за щастям. Якщо треба буде помирати, я тебе розбуджу» Валерій Пузік — оповідки з фронту й деокупованих територій, які написав автор, аби навіки запечатати їх у світовій історії й показати, як злочини диктатора з кремля та його посіпак вплинули на Україну.
⠀
«Не твоє собаче діло» Мартин Якуб — кримінальний роман, у якому підіймаються соціальні теми: насильство над жінками, догхантерство, проблеми людей з інвалідністю.
⠀
«Більше нікому» Олег Бакулін і Анастасія Нікуліна — соціальний трилер. Раніше він був відомим художником, а сьогодні продає ліки для схуднення. Як це сталося? Чому його підозрюють у вбивстві неповнолітньої? Він відчуває провину за речі, які він не робив. Чи робив?
⠀
«Над прірвою в іржі» Павло Стех — автор здійснив мандрівку по периметру країни, задокументувавши реальність, у якій переплелись анекдоти про радянщину, контрабанда, горілка з томатним соком, галасливі діти, таксисти, панки, популярні пісні з 1990-х і, звісно, іржа як складник ландшафту приміських станцій, що тонкими нитками зшивають країну вздовж і впоперек.
⠀
«Дикий Захід Східної Європи» Павло Казарін — книжка отримала відзнаку Книга року ВВС-2022. Авторська хронологія новітньої української історії. Спроба підсумувати все, що нас змінило, і все, що лишилося незмінним.
⠀
«Битва за життя: щоденник 2022 року» Анатолій Дністровий — щоденник-хроніка наближення, початку і розгортання великої війни. Тут зафіксовані голоси військових, письменників, журналістів, політиків, науковців, жертв війни.
⠀
«Бабах на всю голову» Віталій Запека — перші чоловічі сльози, справжнє кохання, бувальщини та натуралістичні нариси з окопів Донеччини, оповідь про перші дні повномасштабного вторгнення — про те, як у непростих обставинах українці зберігають людяність.