З’їла жменю пігулок. Медики рятували 17-річну самогубцю: кома, печінка переставала працювати

Автор: Любава Лисичкіна
19:07 26.01

Дівчина намагалася вкоротити собі віку . У тяжкому стані пацієнтку перевели до Охматдиту, де лікарі одразу діагностували важкий токсичний гепатит та печінкову недостатність.

З’їла жменю пігулок. Медики рятували 17-річну самогубцю: кома, печінка переставала працювати Фото: Ілюстративне
Як зазначають фахівці “Охматдиту”, мова йде про дівчинку з Київської області, яка  поступила у відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій наприкінці 2021 року.
 
«В перші години перебування в Охматдиті дівчину підключили до апарату «штучної печінки», бо власний орган практично перестав працювати. Подібні пацієнти мають великі летальні ризики. Лікарі щогодини боролися за життя дівчинки, застосовували чимало сучасних методик лікування»,— зазначив завідувач відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Олександр Урін.
 
Під час перебування в лікарні у дитини діагностували тяжку токсичну енцефалопатію та деякий час пацієнтка навіть перебувала в комі. Над її порятунком працювала мультидисциплінарна команда закладу: дівчинку обстежували гематологи, інфекціоністи, неврологи, травматологи, офтальмологи, ендокринологи, психологи та лабораторна служба лікарні.
 
У стінах Охматдиту пацієнтка знаходилася три тижні. Після тяжкого отруєння з токсичним ураженням печінки, основні показники органу вже майже прийшли до норми.
 
Далі на неї чекає тривала реабілітація та нагляд у багатьох спеціалістів. Постійна дієта та прийом лікарів дасть шанс на відновлення печінки та повноцінне життя.
 
Медики зауважують, що враховуючи світовий досвід, у багатьох подібних пацієнтів такі випадки завершуються летально, а в кращому випадку розвитком цирозу та потребою в пересадці печінки.
 
В “Охматдиті” розповіли, що за минулий рік до лікарні поступило близько 100 пацієнтів, які намагалися скоїти самогубство, наковтавшись пігулок. Більша частина цих дітей віком від 11 до 18 років.  
 
До слова, лікарі Охматдиту витягли зі стравоходу підлітка зубну щітку.  

Великий Київ у Google News

підписатися