З’явилась пропозиція перейменувати ще одну центральну вулицю столиці

Автор: Тетяна Сененко
23:38 08.03.2021

Вулицю Герцена у Києві пропонують перейменувати на вулицю Кундієва.

З’явилась пропозиція перейменувати ще одну центральну вулицю столиці
Світлодіодне освітлення

Відповідна петиція з’явилася на сайті Київської міської ради.

Юрій Ілліч Кундієв, доктор медичних наук, професор, академік Національної академії медичних наук та Національної академії наук України. Це видатний науковець, організатор охорони здоров’я, засновник української школи медицини праці, лідер біоетичного руху в Україні, фундатор Національної Академії медичних наук України.

“Своєю невтомною працею він здобув високий міжнародний авторитет. Цьому міжнародному визнанню особливо сприяла багаторічна творча діяльність Юрія Ілліча в сфері становлення та розвитку в Україні проблем сучасної біоетики. Завдяки саме його ініціативі та зусиллям закордонні колеги були не тільки гостями, але й учасниками наших національних конгресів з біоетики. Справа в тому, що етика й біоетика відображають рівень моральності в суспільстві. Ця тема надзвичайно гостра, і, без сумнівів, від підвищення рівня моралі залежить багато чого, у тому числі соціальний та економічний розвиток країни. Це положення підкреслювалось і у Всесвітній декларації ЮНЕСКО про біоетику і права людини”, – йдеться у тексті петиції. 

Саме в очолюваному ним Інституті медицини праці НАМН України (ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України») було відкрито один з перших центрів реабілітації українських військових  АТО. 

Олександр Іванович Герцен належав до числа вкрай лівих політиків і критиків монархічного устрою в Росії, виступаючи за соціалістичні перетворення, домагатися яких пропонував шляхом революційних повстань.

Один із небагатьох представників російської революційної інтелігенції, що прихильно ставилися до повної державної незалежності України та Польщі.

Його сприймали як першу фігуру російської еміграції. В 1853 році він заснував у Лондоні «Вільну російську друкарню». Спільно з Огарьовим видавав революційні видання — альманах «Полярна зірка» (1855—1868) і газету «Дзвін» (1857—1867)

Нагадаємо, влада готує апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про скасування перейменування проспекту Бандери та ще трьох вулиць і провулку.

Великий Київ у Google News

підписатися