Про це повідомив начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов на брифінгу у Києві, інформує Інтерфакс.
“Ми виявили 15 місць масового поховання – від 3 осіб до 116, які були тимчасово поховані в Бучі біля церкви Андрія Первозванного”, – розповів Нєбитов.
За його словами, переважно жителі Київщини загинули від насильницької смерті. “У нас є три знакові місця катувань, усі вони були в Бучанському районі… Людей зв’язували, душили автомобільними тросами, били кийками, тримали в ямах, а потім розстрілювали”, – розповів начальник поліції області.
Він уточнив, що всі ці три місця катувань були або в штабах армії РФ, де, за свідченнями, перебувало безпосередньо російське командування, або на позиціях, де розміщувалася важка артилерія. “Туди звозили викрадених місцевих жителів, катували і вбивали”, – додав він.
Читайте також: Дивіться також: Жодних виправдань. Жодного прощення! Міноборони показало жахливі кадри з Бучі
Нєбитов також повідомив, що під час активних бойових дій та окупації на території Київської області поранення отримали 43 дитини. “На жаль, підтверджено 38 фактів загибелі дітей”, – уточнив він.
Безвісти зниклими вважаються чотири дитини, три з яких фактично з однієї родини. “За нашою інформацією, під час окупації ця сім’я була примусово вивезена до РФ”, – сказав Нєбитов.
Ще одна дитина, за словами начальника главку, перебуває за кордоном з одним із батьків без відома другого.
Нагадаємо, у Бучі було після деокупації виявили братську могилу, де було поховано майже 300 людей; по вулицях лежали десятки трупів, деякі з них із зав’язаними за спиною руками. Також виявляли тіла оголених жінок.