Звірства і вбивства рашистів – не фейк! З’явилося відео, яке показує загиблих бучанців поруч з технікою та армією рф

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 07.04.2022

На цих записах чітко видно убитих людей, тіла яких лежать на вулиці Яблонській, а також кількох сусідніх вулицях Бучі. Тіла розташовані точно там, де їх зняли на відео та фото з землі українські поліцейські та журналісти. 

Звірства і вбивства рашистів – не фейк! З’явилося відео, яке показує загиблих бучанців поруч з технікою та армією рф Фото: Ілюстративне

Мова йде про відео, яке оприлюднило російське опозиційне видання Meduza.  Це  відео  практично безапеляційно спростовує брехню Міноборони РФ про те, що «поки там були російські війська, всі були живі» та показує, що бучанців убили задовго до визволення міста від російських окупантів.

На цих записах чітко видно убитих людей, тіла яких лежать на вулиці Яблонській, а також кількох сусідніх вулицях Бучі. Тіла розташовані точно там, де їх зняли на відео та фото з землі українські поліцейські та журналісти. Всі загиблі, зняті з повітря, лежать не просто на тих самих місцях, а й у тих самих позах, що й на зйомках із землі.

Один із записів демонструє, що поруч із бойовими машинами російської армії, буквально за кілька десятків метрів, лежать тіла вбитих.

На зйомці від 29 та 30 березня російської військової техніки на колишньому місці не було. Саме 30 березня російське Міноборони називає днем виведення військ із Бучі.

Журналісти наводять три ключові аргументи на користь того, що отримане ними відео не є підробкою і насправді відображає реальну картину.

  • По-перше, російську військову техніку добре видно на вулиці Яблонській, причому на кількох зйомках та в різні дні. Декілька бронемашин знаходяться там і 23-го, і аж до 28 березня. На відео, датованому 29 березня, російської техніки вже немає. На озброєнні української армії така техніка не знаходиться.
  • По-друге, джерело надало необроблені, вихідні відеофайли, зняті дроном. Ці файли містять докладні метадані, у тому числі дані про час зйомки.
  • По-третє, оскільки метадані за бажання можна підробити, журналісти залучили двох незалежних експертів, які перевірили час зйомки за допомогою астрономічного аналізу тіней на зображенні. Його результати дозволили підтвердити, що час метаданих співпадає з реальним часом зйомок, а перше відео з убитими не могло бути зняте після 26 березня 2022 року.

Як відомо, на Київщині закатували до смерті 400 людей, в Бородянці – 200 зникли безвісти.

Великий Київ у Google News

підписатися