Зведення скандального хмарочосу над Олександрівською лікарнею заборонили. Вчергово

18:45 19.01

Компанія «Будінформ» хоче звести багатоповерховий житловий будинок на ділянці, що знаходиться на схилі Кловського яру над Олександрівською лікарнею. Проте, вочевидь, що крім самого забудовника більше цього ніхто не хоче. Жителі історичної місцевості поблизу станції метро «Кловська» на Печерську – кілька років ведуть боротьбу з хаотичною і небезпечною забудовою свого району.

Зведення скандального хмарочосу над Олександрівською лікарнею заборонили. Вчергово Фото: Катерина Френч

Як стало відомо  «Нашим Грошам», Державна архітектурно-будівельна інспекція відмовила у дозволі на виконання будівельних робіт  ТОВ «Будінформ».  Відповідний запис вже внесено до  Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Хмарочос у Печерському районі Києва – давня мрія   «Будінформу», який  намагається збудувати тут будинок    декілька років. Це мала  би бути елітна висотка ЖК Egoist Residence, і нічого, що   у центральній історичній частині Києва існує обмеження на рівні 27 м (орієнтовно 9 поверхів).

Висотність, як зазначається, стала однією з підстав для відмови забудовнику. Серед інших підстав  не видавати дозвіл стали відсутність обов’язкової документації і невиконання низки державних вимог. Повідомляється, що забудовник, зокрема, не надав містобудівні умови і обмеження, технічні умови на водопостачання.

Варто нагадати, що хвиля протестів проти будівництва на вулиці Мечникова, ,   почалася ще восени 2018 року.   Тоді будівельники в черговий раз спробували почати будівництво на зсувонебезпечній ділянці, яка охоплює територію Олександрівської (Жовтневої) лікарні, створюючи загрозу для сусідніх будинків. У зону руйнування, як заявляли жителі, потрапляють будинки по провулку Мар’яненка, 14 і вул. Мечникова, 7 і 7а.

Ще 23 жовтня 2003 року Київрада проголосувала за передачу компанії «БУДІНФОРМ» 0,22 га землі під забудову на вул. Мечникова, (кадастровий номер: 8000000000: 82: 026: 0013). Договір про оренду на 15 років був укладений між Київрадою і компанією 30 липня 2004 року. Його термін закінчився 3 серпня 2019 року.  

Відомо, що  у листопаді 2019 року Київрада проголосувала за відмову у поновленні оренди землі з ТОВ «Будінформ», але в лютому 2020-го компанія через суд домоглася визнання оренди поновленою. Після цього у 2020 році ДАБІ України п’ять разів відмовляла забудовнику у видачі дозволу на будівництво на Мечникова, 7-Б: 25 лютого, 7 квітня, 23 липня, 12 серпня і 1 вересня. Попри це, за вказаною адресою велися будівельні роботи.

За даними «Наших Грошей», власниками ТОВ «Будінформ» є Лариса Дерев’янко та Віктор Бондар, народний депутат, співголова депутатської групи «За майбутнє».

Нагадаємо, отримання містобудівних умов та обмежень – обов’язкова процедура, щоб здійснити реконструкцію будинку. Це стосується навіть споруд, від яких залишився тільки фундамент або одна стіна.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...