Зуби за рахунок держави. Що входить до переліку безоплатних стоматологічних послуг

Автор: Любава Лисичкіна
23:33 30.03.2021

В Україні з 1 квітня запрацює оновлена програма медичних гарантій в частині надання стоматологічних послуг. Ці послуги були виділені в окремий амбулаторний пакет.

Зуби за рахунок держави. Що входить до переліку безоплатних стоматологічних послуг
Світлодіодне освітлення

Про це зазначається в заяві  Національної системи охорони здоров’я України на сторінці в Facebook.

Окремий амбулаторний пакет   покриватиме тільки ургентну стоматологічну допомогу усім та планову стоматологічну допомогу дітям до 18 років. До нього не входять   ортодонтичні процедури  та протезування, адже ці послуги визначені кабінетом міністрів України як платні.   
 
Як деталізували у НСЗУ, тариф на медичні послуги із стоматологічної медичної допомоги в амбулаторних умовах становить 116 гривень. 
 
До переліку безоплатних стоматологічних послуг включено:
  •  первинний огляд пацієнта або пацієнтки з оцінкою стану стоматологічного здоров’я, відповідно до підходів ВООЗ;
  •  ургентна стоматологічної допомоги дітям та дорослим;
  • надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування);
  •  інструментальні дослідження в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям;
  • організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років, відповідно до чинного законодавства;
  •  своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
  •  надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
Для дорослих Програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію – зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю.
 
Для дітей до 18 років – повністю покривається планова дитяча стоматологія. Бо це запобігає погіршенню загального здоров’я дитини.
 
Варто звернути увагу, що протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять до гарантованого пакету. І можуть оплачуватися з інших джерел – можуть бути окремі програми місцевого бюджету або за рахунок пацієнта.
 
До слова,  варто знати  як підготувати дитину до візиту в стоматологію. 

Великий Київ у Google News

підписатися