Зручніше і швидше: в Києві спростили процедуру реалізації петицій

Автор: Марія Супрун
12:01 10.06.2021

У Київраді внесли зміни до Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, згідно з якими зменшено кількість підписів, необхідних для підтримки петиції – із 10 до 6 тисяч.

Зручніше і швидше: в Києві спростили процедуру реалізації петицій

Про це повідомляється на сайті Київраді. Таке рішення підтримали сьогодні, 10 червня, 88 депутатів.

«Системній критиці піддається кількість підписів, необхідних для підтримки електронних петицій, яка наразі становить 10 тисяч підписів за 90 днів. Така кількість не є обґрунтованою з погляду на кількість населення столиці. Для розв’язання цього питання запропоновано встановити прохідний бар’єр для підтримки електронних петицій на рівні 0,2 % кількості населення Києві або ж 6 тисяч осіб та зменшити час для голосування до 60 календарних днів із розрахунку 100 підписів за один календарний день», – зазначив заступник міського голови – секретарь Київради Володимир Бондаренко.

Також, згідно зі змінами у Положенні, буде передбачено авторизацію громадян через офіційний сайт Київради, сайт громадського об’єднання через картку киянина, «Bank-ID», «Mobile-ID», за допомогою електронного цифрового підпису.

Текст електронної петиції оприлюднюється протягом трьох робочих днів із дня надсилання її автором (ініціатором) після проходження процесу модерації. Розгляд електронної петиції, яка набрала необхідну кількість підписів на свою підтримку, здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів із дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Київський міський голова призначає відповідального заступника, який протягом 30 днів із моменту підписання відповіді на підтримку електронної петиції розробляє, за участі автора (ініціатора), план заходів щодо її реалізації.

Нагадаємо, що в Київраді також планують інтегрувати портал електронних петицій у додаток «Дія».

Великий Київ у Google News

підписатися