Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, меморандум про співпрацю над проєктом будівництва такої електростанціївони підписали з німецькою міжнародною компанією “NOTUS ENERGY”, Національною енергетичною компанією “Укренерго”, а також Державним агентством України з управління зоною відчуження.
У Міндовкіллі зазначили, що таке використання території Зони відчуження принесе інвестиції та нові робочі місця. А це внесок в енергонезалежність України, розвиток зелених технологій та прибутки для держави.
Ще до повномасштабного вторгнення у нас були стратегічні плани перетворення Чорнобильської зони у Зону відновлення. Війна не змінила їх, а тимчасово призупинила. Партнерство з “NOTUS ENERGY” є позитивним прикладом для міжнародних інвесторів, що Зона відчуження приваблива та перспективна територія розвитку не лише відновлювальної енергетики, а й інших екологічно чистих технічних рішень”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
У профільному міністерстві кажуть, що реалізація проєкту дозволить:
- підвищити виробництво електроенергії в енергодефіцитному регіоні;
- оптимально використати занедбану територію;
- відновити мережеву інфраструктуру.
Читайте також: Ще один крок до енергонезалежності: у Бучанській громаді запрацювала сонячна електростанція, яка забезпечує мешканців водою
Нагадаємо, три медзаклади у Києві обладнають сонячними електростанціями на пів мільйона євро.