Зник зв’язок Київстару – люди спілкуються між собою, замість дивитися у смартфон, співчувають та чекають на повернення мережі

Автор: Оксана Тупальська
12:48 12.12.2023

Соцмережі сколихнула новина про зникнення мобільного зв’язку та інтернету від Київстар. Кияни, які добралися до альтернативних джерел інтернету діляться досвідом кількох годин життя без комунікацій. У Київстарі вже виявили причину проблеми та обіцяють повернення послуг.

Зник зв’язок Київстару – люди спілкуються між собою, замість дивитися у смартфон, співчувають та чекають на повернення мережі
Світлодіодне освітлення

Спілкування без мережі допомагає побачити сусідів, погоду надворі та людей у транспорті, жартує один з пасажирів громадського транспорту:

«Сьогодні абонентів Київстару дуже легко впізнати у натовпі. Вони дивляться на людей і одне на одного замість в телефон. У їхній очах здивування і німий крик про допомогу. Дехто з них вранці був змушений подивитися у вікно, щоб дізнатися, яка там погода. Хтось навіть познайомився з рідними та сусідами, і з подивом з’ясував що вони цікаві співрозмовники», – розповідає Теодор Лещак.

Жителька столиці Ольга Юркова вранці викликала таксі, однак виявилося, що у таксиста не працює інтернет від Київстар, і він не може знайти дорогу без Google-мапи:

«Називаю йому якісь вулиці, які залишилися в пам’яті від попередньої поїздки. В принципі, маршрут виявився вірним, якщо не рахувати, що він проїхав потрібну будівлю (у ранковій темряві вона виглядає дещо інакше, ніж при денному світлі)», – ділиться Ольга.

Що сталося з оператором?

Причиною збою в роботі “Київстар” називають потужну хакерську атаку. Оператор залучив для фіксації обставин та наслідків втручання в роботу правоохоронців та спеціальні державні служби. Уже вдалося з’ясувати, що персональні дані абонентів, які є захищеною інформацією, не постраждали.

Про перебої з роботою терміналів повідомили і в Приватбанку – не працюють ті, що підключені до карти Київстару (виявляється, є і такі).

У ДТЕК також сповістили, що не працює частина їхніх телефонів, відтак закликали користуватися номерами, які не належать до мережі Київстар.

Про нетривалість зв’язку повідомляють у Vodafone, куди масово почали підключатися абоненти Київстару. 

Лікар офтальмохірург Костянтин Коробов з самого ранку розмістив оголошення для своїх клієнтів – подав альтернативний номер, щоб за потреби можна було зателефонувати з проханням про допомогу.

А в «Книгарні Є» пожартували, що Київстар упав, бо дуже слизько. Та запропонували серію мемів, щоб було легше з усмішкою чекати на повернення зв’язку.

@pofacktu_news @Kyivstar_Official живи! #україна #київстар #водафон #київ #ранок #жартиукраїнською #гумор #мем #тренд #врек #trend ♬ оригінальний звук – PoFacktu_news

Коли буде інтернет та зв’язок від Київстар?

У Мінінфраструктури повідомили, що сподіваються на повернення мережі впродовж 4-5 годин. Зазначили, що тривають роботи з відновлення, проте є труднощі – бо не працює національний роумінг, який мав би послужити швидшому вирішенню проблеми. 

Нагадаємо, абоненти мобільної компанії «Київстар» внаслідок технічного збою не можуть перейти на інших операторів через внутрішній роумінг.

Що робити та куди бігти, якщо екстрено потрібно зв’язатися з рідними або викликати екстрені служби (медичні, рятувальні, службу газу, правоохоронці) повідомили у МВС.

Великий Київ у Google News

підписатися