Знову сказав щось не те. Президент переплутав Конституції під час візиту до Польщі

23:02 03.05

Президент Володимир Зеленський переплутав конституції під час візиту до Польщі за заявив, що у 1996 році в Україні прийняли Конституцію Пилипа Орлика.

Знову сказав щось не те. Президент переплутав Конституції під час візиту до Польщі

Про це він сказав у вступному слові під час дискусії глав п’яти держав щодо майбутнього європейської політики.

Так, президент зазначив, що першу Конституцію в Україні було написано Пилипом Орликом ще у 18-му столітті, але проголошено у 1996 році.

Володимир Зеленський сказав, що “завжди хтось писав для України закони”, бо країна заавжди була частиною тієї чи іншої імперії. 

Українці, ви знаєте, завжди виборювали незалежність, свою націю і свою Україну. Завжди хтось писав для України закони. Ми були частиною тієї чи іншої імперії і тому довіра до законності, до права, в принципі до міжнародних законів довіра така достатньо скептична в українців. Тому, що хтось завжди писав для України закони”,

– заявив він.

Зазначимо, що Конституція Пилипа Орлика – — договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська (від усієї старшини та козацтва конституцію Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко), який визначав права і обов’язки усіх членів Війська. 

За оцінкою українських істориків є однією з перших європейських конституцій нового часу. Чинності не набула, оскільки була написана в умовах вигнання.

Чинну Конституцію було прийнято 28 червня 1996 року. Перший проєкт документу було розроблено робочою групою Л. П. Юзькова. 

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...